Crohna
choroba  (Leśniowskiego - Crohna)
                                                                                                                                 Dobór Suplementów poniżej 

 Choroba Crohna  zwiększa ryzyko wystąpienia raka aż dwudziestokrotnie!

Choroba Leśniowskiego-Crohna jak i wrzodziejące zapalenie jelita grubego należą do grupy nieswoistych zapaleń z lokalizacją w przewodzie pokarmowym. Zmiany w chorobie Leśniowskiego-Crohna mają charakter ogniskowy (''ang. skip lesions'') w przeciwieństwie do wrzodziejące zapalenie jelita grubego, w którym to występują zmiany ciągłe.

Statystycznie w chorobie Leśniowskiego-Crohna najczęściej procesem zapalnym objęty zostaje końcowy odcinek jelita krętego. Może dotyczyć każdego jego odcinka, lecz najczęściej lokalizuje się w końcowej części jelita cienkiego oraz początkowej jelita grubego.  Nieco rzadziej proces zapalny toczy się w okrężnicy lub odbytnicy. W sporadycznych przypadkach zajęciu ulegają tylko i wyłącznie górne piętra przewodu pokarmowego.
Schorzenie Leśniowskiego-Crohna charakteryzuje się chronicznym, długotrwałym owrzodzeniem jednego lub kilku odcinków przewodu pokarmowego. Owrzodzenie rozprzestrzenia się we wszystkich warstwach ścian jelita i atakuje cały układ trawienny, począwszy od jamy ustnej do odbytu, jak również przyległe węzły chłonne, będąc często wstępem do raka. Co ciekawe, zmiany mogą obejmować kilka fragmentów jelita i być przedzielone zupełnie zdrowymi odcinkami przewodu pokarmowego.

 Dokładna przyczyna powstania choroby nie jest znana.  Przypuszcza się jednak, że głównymi czynnikami są:
 czynnik genetyczny, zaburzenia immunologiczne, czynniki środowiskowe (chemiczne, bakteryjne, wirusowe) oraz psychiczne.
Wśród bakterii, które mogą odgrywać rolę w etiopatogenezie wyróżnia się pałeczkę Yersinia (jersinia), prątki gruźlicy Yersinia pseudotuberculosis (gruźlica) oraz prątki paragruźlicze.

Źródło:
Wiad. Lek. 1994: 47 (19/20) s.784-787, il., bibliogr. 19 poz., sum., "Przypadek choroby Leśniowskiego-Crohna poprzedzony infekcją Yersinia pseudotuberculosis" (A case of Leśniowski-Crohn disease proceded by Yersinia pseudotuberculosis infection.) - Dąbrowska-Ufniarz Elżbieta, Jarosz Mirosław, Jarosz Olgierd, Nekanda-Trepka Anita

Wrzodziejące zapalenie jelita grubego

  to przewlekłe nieswoiste zapalenie jelita grubego, występujące najczęściej w odbytnicy, mogące się szerzyć w sposób ciągły, na jego dalsze odcinki. W przebiegu procesu zapalnego zawsze zajęta jest odbytnica , w 50-54% odbytnica i esica a w 20% całe jelito grube. W nielicznych przypadkach zmiany mogą objąć końcowy odcinek jelita cienkiego. Stan zapalny jelita grubego ograniczony jest z reguły jedynie do błony śluzowej, zaś pozostałe warstwy ściany jelita  (mięśniówka i błona surowicza) pozostają niezmienione.  Choroba przebiega najczęściej w postaci ostrych rzutów przedzielonych okresami remisji.
 Dużą rolę  przypisuje się stresom psychicznym, zmianom w sposobie odżywiania,  stosowaniu leków przeciwbólowych (zwłaszcza niesteroidowych leków przeciwzapalnych), zakażeniom pokarmowym (bakteryjnym) oraz infekcjom  innych narządów. Zarówno początek choroby, jak i przebieg  następnych zaostrzeń może charakteryzować się różnym nasileniem objawów od postaci łagodnej do ciężkiej o piorunującym przebiegu.

Pierwszymi, a zarazem najczęstszymi objawami są biegunka z domieszką śluzu i krwi w kale. Pojawiać się mogą się również   kurczowe bóle brzucha oraz uczucie parcia na stolec spowodowane zaburzeniami motoryki przewodu pokarmowego (przyspieszona perystaltyka, nadmierna kurczliwość jelita grubego).
 
 
Proponuję Suplementy diety: 

 Pure Yucca  (oczyszczanie poprzez chelatację)      wymiennie z paraprotex >>

AC Zymes  - żywe kultury bakterii

Beta Caroten 9000 

Omega 3

Vitamin E 100 j.m.
( zestaw tokoferoli) - naturalna

Ocean21
(algi)  lub  Liquid Chlorophyll  (wyciąg z lucerny siewnej)

Power Mins
lub Strong Bones (chelatację)  - minerały

Polinesian Noni
(sok z noni) (pół godziny przed posiłkiem)   
ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


 ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!