Candida Albicans                  Oczyszczanie z grzybicy (czytaj)


Candida albicans (bielnik biały) wywołuje chorobę nazwaną kandydozą uważaną za plagę XXI wieku. W krajach rozwiniętych liczbę osób cierpiących na schorzenie spowodowane przez drożdżaki ocenia sie na powyżej 30% populacji. Najczęstszą przyczyną rozwoju kandydozy są zaburzenia składu flory bakteryjnej jelit spowodowane zażywaniem antybiotyków.

Sprzyjającymi warunkami , które przyspieszają rozwój grzyba to kwasica metaboliczna oraz procesy gnilne w jelitach
, z którymi najczęściej mamy do czynienia w okresie infekcji wirusowej lub bakteryjnej, przebiegającej z gorączką i leczonej antybiotykami niszczącymi florę bakteryjną jelit.

Jednakże, są i inne przyczyny takie jak: antykoncepcyjna terapia hormonalna zawierająca " naturalne" składniki progesteronu, kortykosterydy (hydrocortisone itd.), zaburzenia hormonalne (pokwitanie, ciąża, sterylizacja, przekwitanie), dentystyczne zatrucie amalgamatem rtęci, zatrucie substancjami chemicznymi w warunkach domowych, pracy biurowej lub środowiska gospodarstwa wiejskiego, przemysłowymi substancjami chemicznymi, lekami doraźnego stosowania, oddziaływaniem pola elektromagnetycznego: przewodów wysokiego napięcia elektrycznego, elektrycznej instalacji domowej, kuchenek mikrofalowych, telefonów komórkowych itd.

Przerost candida albicans rozpoczyna się w jelitach, ale może rozprzestrzenić się we wszystkich narządach wewnętrznych i rozpoznawany jest jako drożdżyca systemowa albo ,, zespół candida". Te drożdże znajdują się w naturalnych warunkach, w niewielkiej ilości w jelitach ale stają się patologicznymi kiedy zmieniają swoją formę wypuszczając strzępki grzybni. Strzępki grzybni wydzielają specyficzne enzymy, które rozpuszczają strukturę białka i dzięki temu bez przeszkód wrastają w komórki tworząc grzybnie ( żródłem ich pożywienia jest cytoplazma komórki). Powstała grzybnia wrasta w otaczające tkanki, a z jej nitek zaczynają rozsiewać się zarodniki.

Rozrastająca się grzybnia prowadzi do perforacji ściany jelita i rozrostu candidy w całym organizmie. Ściana jelita staje nieszczelna (dochodzi do przeciekania ) i dzięki temu ułatwia toksynom przedostanie się do krwioobiegu ,co prowadzi do niewydolności (osłabienia) systemu immunologicznego (odpornościowego).

Gatunki grzybów Candida wytwarzają substancje o charakterze endotoksyn, którymi są toksyny występujące w ścianie komórki grzyba, uwalniane po jej rozpadzie. Do tej pory wyodrębniono 79 ich rodzajów. Wszystkie one mają jedną wspólną cechę: są groźne dla organizmu żywiciela.

Toksyny, uszkadzając błonę śluzową jelita cienkiego, zmniejszają powierzchnię wchłaniania składników pokarmowych, zaś uszkadzając śluzówkę jelita grubego, powodują przenikanie z masy kałowej do organizmu toksyn, metali ciężkich oraz alergenów pokarmowych.

Jedną z grupy toksyn produkowanych przez grzyby Candida są neurotoksyny – substancje chemiczne wywierające negatywne działanie na ośrodkowy układ nerwowy (mózg), które wywołują stany depresyjne i rozchwianie emocjonalne, np.: zmienne nastroje, niezdecydowanie, chaotyczność, gwałtowne zachowania, hałaśliwość, agresję (również skierowaną na siebie) oraz usilne tłumienie złości w sobie. Dość często zdarza się, że objawy te przybierają formę fobii, nerwicy natręctw, a w wielu przypadkach przypominają schizofrenię.

Chorzy zatruci neurotoksynami najczęściej poddawani są leczeniu psychiatrycznemu, a wynikiem tego jest pogorszenie stanu ogólnego i dodatkowo uzależnienie od leków psychotropowych.
Neurotoksyna grzybicza o budowie zbliżonej do hormonu przysadki mózgowej (TSH) może z łatwością rozregulować cały układ hormonalny człowieka, ale przede wszystkim tarczycę. Toksyna ta nie uzyskała dotychczas swojej nazwy.

Grzyby z gatunku Candida są bezwzględnymi pasożytami, ponieważ do życia niezbędna jest im tkanka żywego organizmu i nie są zdolne do samodzielnego życia lecz giną, jeśli nie znajdą źródła pożywienia w otoczeniu.

Zakażenie ogólnoustrojowe wywołuje najczęściej grzyb Candida albicans, jednak wzrasta liczba zakażeń wywołanych przez inne gatunki grzybów Candida, takie jak Candida glabrata, Candida tropicalis i Candida crusei. Źródłem pierwotnym zakażenia grzybem Candida jest z reguły jelito grube, choć zakażenie może pochodzić z innego miejsca. W sprzyjających warunkach grzybnia rozrasta się, przerasta wszystkie tkanki i narządy organizmu żywiciela, oprócz okostnej.

Grzybicze zakażenia ogólnoustrojowe są niesłychanie niebezpieczne, gdyż w początkowej fazie rozwoju ukrywają się pod maską innych chorób i traktowane są przez medycynę akademicką jako odrębne i samodzielne schorzenia – nerwice, alergie, przewlekłe zapalenie zatok przynosowych, refluks żołądkowo-przełykowy bądź dwunastniczo-żołądkowy, zespół jelita drażliwego, grzybice paznokci czy też skóry, i tak dalej, i dalej.

Proces oczyszczania z grzybicy ogólnoustrojowej jest długotrwały i wymaga wielu wyrzeczeń:Zobacz również:

Oczyszczanie z grzybów (czytaj)


DIETA TO KONIECZNOŚĆ

PRZYKŁADOWE MENU DLA OSÓB Z GRZYBICĄ


GRZYBICA POCHWY

GRZYBICA PAZNOKCI

GRZYBICA STÓP


GRZYBICA SKÓRY
Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów -
zadaj pytanie ekspertowi


Jeśli posiadasz swój numer klubowy 
tutaj złóż zamówienie


Jeżeli jeszcze nie posiadasz swojego numeru klubowego, a chcesz kupować produkty 30% taniej, wypełnij
formularz zapisu (pierwszy zakup za min. 85zł już w cenach klubowych ). Zapis nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów i nie ma żadnych dodatkowych kosztów. Kupujesz kiedy chcesz i co chcesz.


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!