Lokomocyjna choroba

                                                                                            Dobór Suplementów poniżej

Choroba lokomocyjna to - schorzenie wywołane podczas poruszania się dowolnymi środkami transportu (samochód, statek, samolot).

 Przyczyną jest brak zgodności bodźców, sygnałów wzrokowych i błędnika, odbieranych przez mózg. Podczas jazdy wzrok odbiera zmianę otoczenia, co mózg interpretuje jako ruch, jednak błędnik, jako narząd równowagi, nie odnotowuje zmian położenia ciała. Reaguje jednak na inne siły powstające podczas jazdy (hamowanie, przyspieszanie, kiwanie) co w efekcie skutkuje brakiem zgodności tych bodźców z określoną sytuacją.

Podczas płynięcia statkiem objawy najczęściej występują pod pokładem, kiedy wzrok nie odbiera bodźców, które mózg interpretowałby jako kołysanie (np. nieruchome wnętrze kajuty) przy jednoczesnych długotrwałych bodźcach z błędnika wykrywającego zmienne przeciążenia wywołane kołysaniem - tu również występuje niezgodność bodźców dostarczanych przez zmysł wzroku i równowagi powodujące tę chorobę. Choroba zwykle ustępuje wkrótce po zakończeniu podróży i nie daje powikłań, jednak w ciężkich przypadkach może dojść do wycieńczenia.


    * Choroba morska - zespół objawów będących następstwem podrażnienia nadmiernie wrażliwego narządu równowagi, wywołanych kołysaniem statku.
    * Choroba powietrzna

Choroba lokomocyjna objawia się początkowo zmęczeniem, uczuciem niewygody i brakiem apetytu. Następnie pojawiają się zawroty i bóle głowy, nudności, ślinotok lub suchość w ustach, nadmierne pocenie się i wreszcie wymioty. Choroba zwykle ustępuje wkrótce po zakończeniu podróży i nie daje powikłań. Jednak, jeśli wymioty utrzymują się dłużej może dojść do odwodnienia, szczególnie u małych dzieci, które równocześnie odmawiają przyjmowania płynów. W ciężkich przypadkach może dojść do wycieńczenia, oszołomienia i zobojętnienia. Niektórzy nie skarżą się na dolegliwości, jeśli podczas podróży mają czymś zajętą uwagę. Natomiast brak świeżego powietrza, silne zapachy, zmęczenie potęgują objawy choroby lokomocyjnej. Istotny jest także czynnik psychologiczny.


Proponuję Suplementy diety: 

KŁĄCZE IMBIRU można ssać niewielki kawałek świeżego imbiru, lub zjeść łyżeczkę mielonego imbiru i popić szklanką wody.
Czasem można kupić cukierki imbirowe.

dodatkowo:
   
  Stress Management B compl.    (witaminy B i magnez)
  Good Nights  

  Digestive Enzymes 100 tabl.  lub MealTime 100 tabl. (enzymy trawienne)

 ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!