Choroba Parkinsona

                                                                                     Dobór Suplementów poniżej Choroba Parkinsona należy do grupy chorób zwyrodnieniowych układu nerwowego.

Cierpi na nią prawie 1,5% osób w wieku powyżej 65 lat. Zaczyna się na ogół po 60. roku życia. Dotyka w jednakowym stopniu obu płci, z lekką przewagą mężczyzn. Początek choroby jest niekiedy podstępny, a rozpoznanie, zwłaszcza we wstępnym okresie choroby, nie jest łatwe.

Objawy

Kliniczne objawy pojawiają się dopiero, gdy dojdzie do obumarcia ok. 80 procent komórek wytwarzających dopaminę.

Zwykle manifestuje się co najmniej dwoma z objawów, tworzących tzw. zespół parkinsonowski :
 spowolnieniem ruchowym, drżeniem spoczynkowym, zwiększonym napięciem mięśni, zaburzeniami postawy i równowagi,
upośledzenie koordynacji ruchowej.

Pojawiają się trudności z wykonywaniem ruchów precyzyjnych, czasem specyficzny rodzaj drżenia palców i kciuka określany jako "kręcenie pigułek", zaburzenia chodu: małe szurające kroczki i brak balansowania kończyn górnych, zaburzenia równowagi, częste upadki, niewyraźna, cicha mowa, brak mimiki twarzy.

Choroba Parkinsona pojawia się, kiedy zniszczeniu ulegają komórki nerwowe (neurony) w części mózgu zwanej istotą czarną. Neurony te w prawidłowych warunkach wydzielają dopaminę, ważny przekaźnik chemiczny odpowiedzialny za transmisję sygnałów pomiędzy istotą czarną a następnym "przystankiem" na drodze od kory mózgowej do mięśni - ciałem prążkowanym w kresomózgowiu. "Wiadomości" przekazywane z istoty czarnej są odpowiedzialne za to, że zależne od naszej woli ruchy są płynne i przebiegają bez zakłóceń. Jeśli zniszczeniu ulegnie ponad 80% komórek produkujących dopaminę, stracimy zdolność kontroli nad takim typem ruchów.

Przyczyna choroby

Dokładna przyczyna zwyrodnienia komórek istoty czarnej nie jest jeszcze znana. Jedna z teorii obarcza odpowiedzialnością za ten proces tzw. wolne rodniki, niezwykle aktywne związki chemiczne tworzące się w trakcie procesów fizjologicznych w naszym organizmie. W stanie zdrowia wolne rodniki trzymane są pod kontrolą przez antyoksydanty - cząsteczki chemiczne chroniące komórki przed uszkodzeniem.

Inna teoria głosi, że choroba Parkinsona jest wywoływana przez toksyny dostarczane z zewnątrz lub tworzące się w samym organizmie. Teoria ta opiera się na doświadczeniach, w których niektóre leki (neuroleptyki) lub substancja zwana MPTP (występująca w niektórych narkotykach) wywoływały objawy parkinsonizmu.

Stosunkowo nowa teoria podkreśla rolę czynników genetycznych w rozwoju tej choroby, a szczególnie - dominującą rolę genów znajdujących się w mitochondriach (małych ciałkach umieszczonych wewnątrz komórek).

Inne teorie skupiają się na roli zbyt szybkiego "zużywania się" komórek produkujących dopaminę, jako części procesu przedwczesnego starzenia się. Są również naukowcy, którzy łączą wymienione wyżej teorie w jedną, zawierającą części wszystkich dotychczasowych.

/źródło: www.resmedica.pl/

Wg. dr Clark
W chorobie Parkinsona oprócz solwentów natrafia się na bakterię Clostridium tytani wywołującą objawy zesztywnienia, a znajdującą się w zębodołach pod wypełnieniami dentystycznymi. Po oczyszczeniu organizmu unikaj skażonej żywności, która może zawierać pleśń, aluminium i bakterie oraz odstaw wszystkie detergenty a także zadbaj o swoje zęby.
Pamiętaj, że zapłatą za cała pracę włożoną w oczyszczenie organizmu i środowiska jest nie tylko powstrzymanie drżenia, lecz ustąpienie takich dolegliwości jak zaburzenia mowy, chodzenia czy poczucia sztywności przy wstawaniu.

/źródło: Kuracja życia H.R.Clark/


Po oczyszczeniu organizmu z pasożytów, bakterii i toksyn


 Proponuję Suplementy diety: 

Super Co Q10
(koenzym Q10)
Polinesian Noni (liofilizowany sok z noni)
Triple Potency Lecithin (lecytyna) wymiennie z Omega 3  (nienasycone kwasy tłuszczowe omega3)
Protect 4Life  lub Ginkgo Biloba (miłorząb japoński)
Stress Management Bcomp.  lub Mega B compl (witaminy z grupy B)
wit E

dodatkowo:

Garlic Caps (czosnek z pietruszką)
C-500 lub C-1000 (witamina C)
Oxymax (stabilizowany tlen)

Suplementy o działaniu antyoksydacyjnym (przeciw wolnym rodnikom)

Zenthonic  (mangostan - sok)
Xantho PLUS 
(mangostan - tabl. )
Coenzym Q10 (koenzym Q10)
Protect 4 Life (miłorząb japoński )
Resveratrol Plus (resveratrol)

artykuły

Koenzym Q10 lekiem na chorobę Parkinsona (czytaj)

Niedobór witaminy D sprzyja chorobie Parkinsona

Kofeina obniża prawdopodobieństwo zachorowania na chorobę Parkinsona

Witamina B6 może obniżać ryzyko choroby Parkinsona

Mleko i przetwory mleczne zwiększają ryzyko zachorowania na chorobę Parkinsona
ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


 ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej

Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie
CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITAGrzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!