Chromanie przestankowe (bóle w mięśniach kończyn)
(łac. claudicatio intermittens)

                                                                                                                                Dobór Suplementów poniżej

Choroba ta jest związana z niedokrwieniem kończyn dolnych,  objaw chorobowy polega na występowaniu bólu mięśni kończyn dolnych pojawiający się podczas wysiłku i ustępujący po krótkim odpoczynku.
Najczęściej jest to objaw  przewlekłego niedokrwienia kończyn w przebiegu tzw. miażdżycy zarostowej tętnic.

Ból pojawia się podczas marszu, odczuwany jest jako bóle skurczowe lub uczucie zmęczenia mięśni.  Chwilowy odpoczynek powoduje ustąpienie dolegliwości i umożliwia kontynuowanie marszu. Odległość, jaka dzieli dwa miejsca zatrzymania, określamy jako dystans chromania.  Ponieważ chorzy muszą często zatrzymywać się, aby ból minął choroba ta została nazwana chromaniem przestankowym. Im częstsza jest konieczność zatrzymywania się tym choroba jest poważniejsza.

Dolegliwości te są wynikiem niewystarczającego dopływu krwi do kończyny w sytuacji zwiększonego zapotrzebowania na tlen (wysiłek). Niewystarczające ukrwienie jest związane ze zwężeniem lub całkowitym zatkaniem niektórych naczyń tętniczych w przebiegu miażdżycy. Bóle ustępują w czasie wypoczynku, ponieważ wtedy zapotrzebowanie na tlen jest dużo mniejsze i nawet znacznie zwężone tętnice doprowadzają wówczas wystarczającą ilość krwi. Najczęściej dolegliwości bólowe dotyczą łydki, rzadziej występują w obrębie stóp, pośladków, bioder lub w okolicy uda. Chromanie przestankowe występuje częściej u mężczyzn niż u kobiet, zwykle po 50 roku życia.

  W zależności od stopnia niedrożności i miejsca zwężenia tętnic, chory może odczuwać ból w całej nodze lub też tylko w łydce, udzie lub/i pośladku. Przyczyną może być również zespół usidlenia tętnicy podkolanowej.
   
Najczęstsze dolegliwości i objawy:
   
  • Ból, uczucie napięcia, osłabienie kończyny
  • Ból występuje w czasie chodzenia i ustępuje podczas odpoczynku (stąd nazwa choroby), co znacznie ogranicza aktywność życiową chorych
  •  Zaniki mięśni i owłosienia kończyn dolnych
  • Chorzy często starają się oszczędzać chorą kończynę i w związku z tym utykają

Proponuję Suplementy diety: 

Protect 4 Life  lub Ginkgo Biloba (miłorząb japoński, antyoksydanty)
Triple Potency Lecithin  lub Omega 3  
Power Mins - minerały (chelatacja)  
Garlic Caps    (czosnek z pietruszką)
Vitamin E 100 j.m. ( zestaw tokoferoli) - naturalna 
C-plus  (witamina C)

Oxymax (stabilizowany tlen)ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


  PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!