Dna moczanowa (podagra) 
 
                                                                                                             Dobór Suplementów poniżej 

Dna, skaza moczanowa, podagra, czyli zapalenie stawów, którego przyczyną jest zbyt wysokie stężenie kwasu moczowego we krwi.
To wysokie stężenie powoduje  odkładanie się w stawach kryształów soli kwasu moczowego. W zmienionych miejscach dochodzi do reakcji zapalnej, która obejmuje również tkanki otaczające staw – włókna nerwowe zostają podrażnione, stąd dotkliwy ból. Chrząstki oraz powierzchnie stawowe są stopniowo niszczone.
Skaza moczanowa jest chorobą wrodzoną, ale jej pierwsze objawy występują głównie u osób dojrzałych. Najczęściej dotyka mężczyzn pomiędzy 30 a 50 rokiem życia..

Prawidłowy poziom kwasu moczowego we krwi wynosi 7 mg/dl u mężczyzn i 6 mg/dl u kobiet. Najogólniej ujmując, stężenie kwasu moczowego przekraczające 7 mg/dl stwarza zagrożenie dną.

Objawy dny moczanowej
  •  Pojawiający się w odstępach czasu ostry ból jednego lub wielu stawów. Najczęściej dochodzi do nich w nocy.
  • Temperatura ciała chorego wzrasta, pojawia się obrzęk i ból zajętego stawu, a skóra na jego powierzchni ulega zaciemnieniu.
  • Początkowo choroba obejmuje jeden staw – najczęściej w okolicy palucha stopy. Z czasem może dojść do zapalenia wielu stawów i powikłań ze strony innych narządów, np. nerek czy układu krwionośnego.
Napad mija zwykle po kilku dniach i pojawia się ponownie po upływie miesięcy lub lat, między atakami chorzy nie odczuwają żadnych dolegliwości.

W zaawansowanych postaciach choroby złogi kryształów moczanów odkładają się w dużych stawach i nerkach.


Proponuję Suplementy diety: 
 
Ocean21 (algi)  lub  Liquid Chlorophyll  (wyciąg z lucerny siewnej-oczyszczanie)
Spirulina Chlorella (algi, lucerna siewna, trawa pszeniczna)
Pure Yucca       podczas oczyszczania pić więcej płynów

Triple Potency Lecithin lub wymiennie z  Omega 3 

Strong Bones  wapń z magnezem (oczyszczanie poprzez chelatację)  lub Power Mins  (minerały)

Garlic Caps  (czosnek z pietruszką)

   Dodatkowo 

Polinesian Noni do picia i do okładów
Omega 3
 Protect 4Life
  (miłorząb japoński i antyoksydanty)

  Konieczna dieta zwłaszcza niewskazane tłuste mięso wieprzowe, podroby zwłaszcza wątróbka, suche nasiona strączkowe, szpinak, alkohol

W diecie ważna zasada to unikać pożywienia z zawartością puryn, spić płyny, które powodują ich wypłukiwanie. Z domowych środków znakomity jest również sok z buraka czerwonego.

   DIETA ZGODNA  Z GRUPĄ KRWI >>

CUDOWNY DAR ODPORNOŚCI  (czytaj)>>>ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


 ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!