Dyskopatia, zapalenie kości
                                                                                   
  Dobór Suplementów poniżej 

Dyskopatia
       Dyskopatia to choroba krążka międzykręgowego. Zmiany w obrębie elementów krążka międzykręgowego uszkadzanie pierścienia włóknistego pojawiają się powoli. W wyniku uszkodzeń dochodzi do przesunięcia jądra miażdżystego.

 Dysk (krążek międzykręgowy ) uciska wówczas na nerwy wychodzące z rdzenia kręgowego powodując ból i znaczne napięcie mięśni. Przesunięty dysk może spowodować uszkodzenie rdzenia kręgowego.

Do przesunięcia dysku dochodzi podczas próby dźwignięcia różnych przedmiotów wpozycji pochylenia do przodu lub przy skręcie. Najbardziej narażone są osoby starsze, przy stresie kiedy jest większe napięcie nerwowe oraz u osób ze znacznie osłabionym układem mięśniowo- więzadłowym.

Krążek międzykręgowy może ulec zmianom degeneracyjnym (zwyrodnieniowym), nierzadko jest to związane z procesem starzenia się. W pierścieniu włóknistym zanikają naczynia krwionośne. Obniżony jest stopień uwodnienia jądra miażdżystego i zmniejsza się jego sprężystość. Obciążenia kręgosłupa przyczyniają się do przemieszczania jądra miażdżystego do kanałów w pierścieniu włóknistym, a także powstawania szczelin i pęknięć.

U pacjentów po 60 – tym roku życia zmiany degeneracyjne krążka uważane są za normalne zjawisko towarzyszące procesowi starzenia się.

Proponuję Suplementy diety: 

 Polinesian Noni  (sok z owocu Noni)
C -500   lub  C-1000  (witamina C)
Stress Management B compl.  lub Mega B compl.  (witaminy)
Strong Bones !   (wapń z magnezem)
Joint Protex Forte  ( suplement  wzmacniający stawy)

AC Zymes - (żywe kultury bakterii)
Omega 3   Ćwiczenia pod okiem specjalisty. czytaj Porady rehabilitanta
  Zapalenie kości

Jest to stan zapalny tkanki kostnej i szpiku kostnego. Choroba może dotyczyć każdej kości w organizmie. U dzieci zapalenie występuje najczęściej w obrębie kości udowej, piszczelowej, ramieniowej oraz promieniowej (przedramię). U dorosłych zwykle dotyczy kości miednicy lub kręgosłupa. Choroba może pojawić się w każdym wieku, zarówno u kobiet, jak i mężczyzn, ale częściej występuje u dzieci w okresie szybkiego wzrostu organizmu (5 do 14 lat), szczególnie u chłopców.

Do zakażenia kości dochodzi najczęściej podczas złamań otwartych lub głębokich ran oraz podczas zabiegów operacyjnych i są to zakażenia wywołane przez bakterie najczęściej gronkowce.

    Objawy
  • podwyższona temperatura;
  • ból, obrzęk, zaczerwienienie, ocieplenie i tkliwość tkanek ponad ogniskiem zapalenia kości, szczególnie podczas ruchu kończyną;
  • U małych dzieci, które jeszcze nie mówią, objawami bólu są niechęć do poruszania chorą kończyną, unikanie chodzenia, utykanie oraz płacz przy dotykaniu i poruszaniu chorą kończyną;
  • Ropny wyciek z przetoki, bez gorączki i bólu – tylko w przypadku przewlekłego zapalenia kości;
  • Złe ogólne samopoczucie.
   Proponuję Suplementy diety: 

 Polinesian Noni   
(sok z owocu Noni)

Garlic Caps
(czosnek z pietruszką) również do użytku zewnętrznego.

C -500   lub  C-1000  (witamina C)

Stress Management B compl.  lub Mega B compl.  (witaminy z grupy B )
 
Shark Aid!      (chrząstka rekina)

AC Zymes    (żywe kultury bakterii)

Omega 3   

Strong Bones !   (wapń z magnezem)  rano i przed pójściem spać

Przy zakażeniu bakteryjnym kuracja OCZYSZCZAJĄCA  PARAPROTEXEM >>>ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


 ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA

   
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!