Epilepsja  (padaczka)
                                                                                                                      Dobór Suplementów poniżej 
Padaczka - choroba mózgu

Padaczka nie jest odrębną jednostką chorobową. Określa się tak zespół objawów towarzyszących wielu schorzeniom ośrodkowego układu nerwowego.

Objawy te są spowodowane nadmiernymi wyładowaniami neuronów i nieprawidłowym rozprzestrzenianiem się pobudzenia w mózgu. Charakterystyczne są tu napady padaczkowe, którym towarzyszą objawy somatyczne, wegetatywne i psychiczne. Napady te powtarzają się z różną częstością i można je potwierdzić na podstawie zapisu elektroencefalograficznego (EEG).

Napady mogą być różne

Napady padaczkowe mają różne formy. Podczas dużych (grand mal) uogólnionych napadów toniczno-klonicznych chory nagle traci przytomność, upada, następuje gwałtowne, toniczne napięcie mięśni całego ciała, podczas którego często obserwuje się odgięcie głowy do tyłu i wyprężenie kończyn. W tym czasie ustaje oddychanie, co powoduje narastanie sinicy. Po kilku, kilkunastu sekundach ciałem wstrząsają silne uogólnione drgawki kończyn i głowy. Chory może wtedy przygryźć język, a także bezwiednie oddać mocz. Powoli zaczyna oddychać, ale jeszcze przez jakiś czas jest nieprzytomny, a po ustaniu napadu senny i rozkojarzony.

U niektórych osób występują tzw. małe napady (petit mal) mające formę krótkich napadów nieświadomości (absences) i drgawek ogniskowych typu ruchowego, czuciowego i psychoruchowego. Chory na chwilę przerywa wykonywaną czynność, na moment wyłącza się, nie nawiązuje kontaktu z otoczeniem. Nie ma drgawek ani upadku ciała. Po ustaniu napadu powraca do swojego zajęcia i często nie zdaje sobie sprawy z chwilowego zaniku świadomości.

Niekiedy mamy do czynienia z napadami mioklonicznymi, podczas których następują szybkie skurcze mięśni w różnych grupach mięśniowych. Chory może wówczas tracić przytomność (ale nie zawsze).

Z kolei w tzw. napadach akinetycznych razem z utratą przytomności ma miejsce nagłe zwiotczenie mięśni oraz upadek ciała.

Napady padaczkowe (często mieszane) mogą mieć jeszcze inne warianty kliniczne, zwłaszcza w padaczce wieku dziecięcego (np. w zespole Westa, zespole Lennoxa-Gastaut, zespole Doose i innych).

Jakie są przyczyny choroby?

Padaczkę objawową mogą wywołać:

  •  uszkodzenia mózgu w okresie życia płodowego powstałe w wyniku infekcji wewnątrzłonowych matki, wad układu nerwowego, przewlekłych chorób matki w okresie ciąży (m.in. nie wyrównanej wady serca, niedokrwistości, cukrzycy), a także przyjmowania szkodliwych substancji o typie narkotyków, palenia papierosów, również w związku z przewlekłym alkoholizmem, naświetlaniami promieniami rentgenowskimi czy krwawieniami z dróg rodnych;
  • uszkodzenia mózgu w czasie nieprawidłowo przebiegającego porodu oraz występujące już po urodzeniu się dziecka, a także u osób dorosłych, np. w wyniku zapalenia mózgu i opon mózgowo-rdzeniowych, urazów czaszki, krwiaka lub guza mózgu itp.;
  • choroby uwarunkowane genetycznie, np. fakomatozy (dysplazje ektomezodermalne), genetycznie uwarunkowane zaburzenia metaboliczne, a także formy padaczki uwarunkowanej genetycznie, np. młodzieńcza padaczka miokloniczna, łagodna padaczka rolandyczna, zespół sprzężony z chromosomem X (tzw. zespół kruchego X), dziecięce i młodzieńcze napady nieświadomości.

Natomiast w przypadku tzw. padaczki skrytopochodnej (tzw. samoistnej) przy obecnym stanie wiedzy i diagnostyce nie można ustalić przyczyn choroby.

/ fragmenty artykułu prof. dr. hab. med. Romana Michałowicza - "Żyjmy dłużej" 10 (październik) 1999 /

Bardziej szczegółowe informacje na temat padaczki na http://pl.wikipedia.org/wiki/Padaczka 


Przyczyny padaczki tzw. samoistnej

Wg. dr H. Clark , przyczyną padaczki często bywają małe larwy glisty ludzkiej  (Ascaris) usadowione w mózgu. Zatem nie dziwi fakt, iż leki neurologiczne stosowane na padaczkę nie zadziałały - nie usuwały one głównej przyczyny choroby.

Alweokokoza - głównym objawem choroby jest torbiel wielokomórkowa spowodowana obecnością larw tasiemca, umiejscowiona głównie w wątrobie, rzadziej w mózgu i płucach - przerzuty. Objawy alweokokozy to: powiększona wątroba, śledziona, wodobrzusze, płuca, zwiększone ciśnienie śródczaszkowe, napady padaczkowe.

 Podejrzewa się toksyny larw glisty Ascaris, jej bakterie (Bacteroides fragilis -beztlenowiec)oraz wirusy (Coxsackie B1 i Coxsackie B4.) za to, iż są one odpowiedzialne za wywoływanie ataków padaczki. Po przedostaniu sie do wnętrza mózgu larwy Ascaris  przenoszą bakterie do tkanki mózgowej.
Ponieważ bakterie rozwijają się w warunkach beztlenowych duża pomocą jest zastosowanie stabilizowanego tlenu również może on służyć do odkażania wody.

Jeśli dziecko kaszle może być podejrzenie zakażenia glistami. Jaja glist mogą znajdować się wszędzie, dzieci bawiąc się w piaskownicy lub na ziemi, czy tez wdychając powietrze w którym znajdują się się zaschnięte jaja glist ( zwłaszcza jeśli mieszka się razem ze zwierzętami psy, koty itp.) często wiec ulegają takim zakażeniom. Z jaj wylęgają się w żołądku mikroskopijnej wielkości larwy, które wędrując do płuc gdzie przepoczwarzają się powodując kaszel.

Ponieważ larwy są zbyt duże dla leukocytów nie są one w stanie zwalczyć ich,mózg broni się więc tworząc stan zapalny. Zapalenie ma przyciągnąc wapń potrzebny do budowy ściany odgradzającej intruzów. Zapalenia są obszarami o potencjale ujemnym, więc dodatnio naładowany wapn może znaleźć drogę do miejsca zapalnego. Problem jednak w tym że rtęć i ołów również maja ładunek dodatni co może wyjaśniać fakt w jaki sposób toksyczne metale trafiają do mózgu. U osób z padaczką stwierdza się obecność metali w mózgu.

Inne trucizny mogące wywołać ataki padaczkowe to azbest, toluen, ksylen, mykotoksyny tj. sporysz, sztuczne barwiki czy konserwanty.

(źródło Kuracja życia  H.R. Clark)

  
Proponuję Suplementy diety: 

Polinesian Noni
  (sok z owocu noni)

Triple Potency Lecithin  

Stress Management B compl. lub Mega B compl.  (witaminy z grupy B)

 Protect 4 Life  lub Ginkgo Biloba   (miłorząb japoński i antyoksydanty)

 Vitamin E 100 j.m. (zestaw tokoferoli) - naturalna

Strong Bones (oczyszczanie poprzez chelatację)

   
BIO-HARMONEX - programy terapii biorezonansowej:

   
NERVES, RELAX, MERIDIAN


Przed zastosowaniem suplementów diety konieczna konsultacja lekarska.ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


  PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!