HEMOROIDY
                                                                                                                              Dobór Suplementów poniżej 

Hemoroidy (łac. varices haemorrhoidales; ang. hemorrhoids) są to rozszerzone żyły w okolicach odbytu potocznie zwane żylakami. Zylaki występują w postaci tzw. guzków krwawniczych - jamistych ciał umiejscowionych 3-4 cm w głąb odbytu.
Wypełniają je połączenia tętniczo-żylne. Są uszczelnieniem odbytu i ułatwiają wydalanie stolca.

Ta coraz bardziej rozpowszechniona przypadłość (wg. Daniela Reid autora książki Tao Zdrowia) spowodowana jest zastojem krwi i wytrącaniem się fibryny we włośniczkach doprowadzających krew do odbytu i dolnego odcinka odbytnicy; główną przyczyną tych procesów jest obecność lepkich substancji toksycznych we krwi, co spowodowane jest nadmiernym spożyciem oczyszczonej skrobii, a zwłaszcza białego pieczywa i innych produktów mącznych, spożywanie produktów wysoce przetworzonych pozbawionych enzymów, oraz zbyt mała ilość błonnika w pożywieniu.

Najbardziej narażone na tą chorobę są osoby prowadzące siedzący tryb życia, kobiety w ciąży oraz osoby po 50-tym roku życia.

W początkowej fazie powstawania hemoroidów guzki są wyczuwalne wewnątrz odbytu.
Pierwszą odczuwaną dolegliwością może być świąd. Może też pojawić się niewielkie krwawienie z błony śluzowej, co przejawia się  pojawieniem się domieszki krwi w stolcu, obecnością krwi na papierze toaletowym, krwawieniem z kanału odbytu.

W drugim stopniu zaawansowania guzki wypadają na zewnątrz przy oddawaniu stolca, po czym cofają się do środka.
 Tworzą się guzy, które schodzą ku dołowi, w strefę bardzo wrażliwego kanału odbytu. Podczas parcia lub wypróżnienia guzy te są przesuwane przez masy kałowe ku dołowi. Oprócz krwawienia pojawia się– ból. Jeżeli stan ten nie jest leczony i trwa kilka lat, zmiany postępują.

 Trzeci stopień rozwoju choroby. W zaawansowanej chorobie może dochodzić do wypadania guzków krwawniczych na zewnątrz. Najpierw wypada część, a następnie cały guzek. Wystarczy bowiem silne zaparcie lub ciąża, aby utrudniony odpływ żylny z żyły odbytniczej górnej osłabił tkankę podporową, doprowadził do pęknięć wiązadeł żylnych i spowodował trwałe wypadanie guzków poza odbyt. Wypadające guzki krwawnicze mają początkowo zdolność samoistnego wciągania się do kanału odbytu, by z czasem tę zdolność utracić.


 Żylaki zewnętrzne są bardziej bolesne, a wewnętrzne łatwiej krwawią.  O występowaniu hemoroidów medycyna mówi dopiero wówczas gdy w splocie naczyń dochodzi do zatrzymania krążenia krwi. Hemoroidy są jedną z chorób cywilizacyjnych, cierpi na nie co drugi Polak po 50 roku życia..

Kiedy jest się najbardziej narażonym na powstanie hemoroidów:
  • Praca wymagająca długotrwałego pozostawania bez ruchu w pozycji stojącej, siedzącej, kucznej lub związana z intensywnym wysiłkiem fizycznym;
  • Częsta, wielogodzinna jazda samochodem lub rowerem;
  • Ciąża (40% kobiet cierpi na hemoroidy po porodzie);
  • Zaparcia;
  • Dieta uboga pikantna, bogata w używki, uboga w w błonnik, prowadząca do zaparć i nieregularnych wypróżnień;
  • Nadużywanie alkoholu, mała ilość wypijanych płynów;
  • Częste biegunki, wymioty, stany zapalne zwłaszcza wywołane przez bakterie escherichia coli;
  • Niektóre przewlekłe schorzenia, w tym niewydolność krążenia, nadciśnienie, marskość wątroby;
  • Uwarunkowania genetyczne.

Profilaktyka:

Aby uniknąć hemoroidów należy spożywać pokarmy bogate w błonniki i unikać zaparć, poprzez utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej jelit przyjmując w pożywieniu lub dodatkowo żywe kultury bakterii zapewniające właściwą perystaltykę jelitom, ułatwiając trawienie i wypróżnianie. Należy przy nadwadze zmniejszyć ciężar ciała  i zmienić tryb życia z siedzącego na bardziej aktywny. W przypadku podejrzenia tej dolegliwości trzeba jak najszybciej udać się do lekarza. Hemoroidy w początkowych fazach są szybko i całkowicie wyleczalne.

  Proponuję Suplementy diety: 

Suplementy diety  ułatwiające wypróżnianie, zapobiegając zaparciom.

   Polinesian Noni   (sok Noni)
   Wit. C-plus bioflavonoids
    AC Zymes  -  lub Probio Balance  żywe kultury bakterii
    Omega 3  lub wymiennie Triple Potency Lecithin   
    Green Care - (lucerna siewna)
    Protect 4 Life     (miłorząb japoński)
    Chelated Zinc      
ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!