Artykuły z kategorii Bakterie

Gronkowiec złocisty (łac.Staphylococcus aureus)

Data dodania: 2008-05-07 12:54:42

należy do najbardziej chorobotwórczych gatunków wśród bakterii gronkowca. Jest częstą przyczyną zatruć pokarmowych. Szczep ten wytwarza enterotoksynę - jad odporny nawet na 30-minutowe gotowanie i na enzymy trawienne.Pewne gatunki gronkowców, w tym Staphylococcus aureus (czyli gronkowiec złocisty, którego większość ludzi tak się boi), występuje w przedsionku nosowym u ok. 60 proc. populacji, może bytować na błonach śluzowych górnych dró..

czytaj więcej »

Helicobacter pylori

Data dodania: 2008-05-07 12:59:41

Bakteria o nazwie Helicobacter pylori należy do tzw. gram ujemnych obarcza się odpowiedzialnością za zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy oraz choroby wrzodowej.Cechą charakterystyczną Helicobacter pylori jest zdolność do rozkładania mocznika w amoniak za pomocą produkowanego przez nią enzymu nazwanego ureazą. Zdolność ta odgrywa kluczową rolę w całej epidemiologii tego drobnoustroju. Dzięki niej możliwe jest jej przetrwanie w tak kwaśnym środowisku, jakim jest żo..

czytaj więcej »

Pałeczka okrężnicy (łac. Escherichia Coli)

Data dodania: 2008-05-07 13:03:40

Escherichia coli (E.coli) Gram-ujemna bakteria należąca do rodziny Enterobacteriaceae. Wchodzi w skład fizjologicznej flory bakteryjnej jelita grubego człowieka oraz zwierząt stałocieplnych. W jelicie bakteria E.coli spełnia pożyteczną rolę, uczestniczy w rozkładzie pokarmu, a także przyczynia się do produkcji witamin z grupy B, witaminy C oraz K. Bakterie spotyka się w jelicie człowieka i zwierząt jak również powszechnie w glebie i wodzie, gdzie trafiają z wydzielinami i ka..

czytaj więcej »

Chlamydia trachomatis

Data dodania: 2008-05-07 13:04:53

Chlamydia trachomatis - jest najważniejszym epidemiologicznie i klinicznie gatunkiem Chlamydii.  Choroba znana starożytności. W XX wieku udało się ją dokładniej zdefiniować i rozpoznawać. Powodowana jest przez bardzo małe bakterie stojące na pograniczu wirusów. Przenikając do organizmu usadawiają się one na powierzchni komórki lub przenikają do jej wnętrza tworząc siateczkę w cytoplazmie, rozmnażając się przez podział komórki. Wędrują wraz z krwią po..

czytaj więcej »

Borelioza

Data dodania: 2009-06-03 11:39:16

BoreliozaBorelioza jest chorobą zakaźną wywoływaną przez bakterie należące do krętków: Borrelia . Choroba ta jest przenoszona przez kleszcze.Borelia występuje w organizmie człowieka w kilku formach: krętka, postaci owalnej bez ściany komórkowej (forma L), w formie cysty oraz jako spory.Borelia zwykle usadawia się w tkance łącznej (skóra, ścięgna, ściany naczyń krwionośnych, w tym w naczyniach mózgowych), w mięśniach i w tkance nerwowej (w kom&oac..

czytaj więcej »

kuracja oczyszczająca z bakterii

Data dodania: 2009-06-03 11:52:36

  ETAP I  (wstępny) Etap wstępny polega przede wszystkim na wzmocnieniu organizmu, gdyż oczyszczanie pochłania dużo energii, oraz na wstępnym udrożnieniu kanałów naturalnego oczyszczania tj. jelita, nerki, wątroba. Przed podaniem ParaProteX!!!   uruchomić podstawowe mechanizmy oczyszczania jelit i wątroby stosując produkty m.in. Nopalin(sproszkowany kaktus opuncja), Liver Aid i AC Zymes  (żywe kultury bakterii)l ub choćby wit.C-500 (C-1000) i Gar..

czytaj więcej »

Paciorkowce

Data dodania: 2010-03-11 12:36:03

 Paciorkowce         Paciorkowce, (streptokoki) to duża grupa gramdodatnich, tlenowych lub względnie beztlenowych bakterii tworząca rodzaj Streptococcus. Obejmuje 37 gatunków o kulistych lub owalnych kształtach, bez rzęsek, nieruchliwych, nie tworzących zarodników.Paciorkowce występują w postaci dwoinek lub łańcuszków (paciorków), niektóre wchodzą w skład flory bakteryjnej człowieka. Chorobotwórcz..

czytaj więcej »

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!