Artykuły z kategorii Wirusy

Wirusy grypy

Data dodania: 2008-05-07 13:07:47

Wirus grypy zaliczany jest do ortomyksowirusów. W przeciwieństwie do innych mikroorganizmów (bakterii, grzybów, pasożytów) wirus nie ma budowy komórkowej. W zasadzie nic nie potrafi robić samodzielnie: nie oddycha, nie pobiera pokarmu, nie rozmnaża się. Potrafi jednak świetnie wykorzystywać w tym celu komórki zaatakowanego organizmu. Zmusza je do powielania własnej informacji genetycznej, a także do produkcji białek niezbędnych do... zakażania kol..

czytaj więcej »

Wirus opryszczki (łac.Herpes)

Data dodania: 2008-05-07 13:08:27

Opryszczka (wirus Herpes simplex) potocznie zwana "zimnem" , to powszechnie występujące i nawracające schorzenie skóry i błon śluzowych. Wywołuje ją wirus -Herpes simplex, którego nosicielem jest większość z nas. To jeden z najbardziej złożonych i podstępnych drobnoustrojów. Pasożytuje w komórkach nerwowych i potrafi pozostać w uśpieniu przez wiele lat. Czasem jednak, pod wpływem różnych bodźców budzi się i atakuje organizm.Pod..

czytaj więcej »

Wirusowe zapalenie wątroby (WZW)

Data dodania: 2008-05-07 13:11:10

Wirusowe zapalenia wątroby (WZW) – potocznie zwane żółtaczką wywołuje kilka rodzajów wirusa. Oznacza się je kolejnymi literami alfabetu: A, B, C, itd. Zakażenie spowodowane wirusem typu B i typu C jest jednym z najbardziej powszechnych - przekracza w skali globu pół miliarda ludzi. Corocznie z powodu powikłań tych zakażeń umiera na całym świecie blisko 300 000 osób.Wirusowe zapalenia wątroby typu A, B i C zagrażają uszkodzeniem wą..

czytaj więcej »

Półpasiec

Data dodania: 2010-01-08 12:49:20

Półpasiec to jedna z częściej występujących chorób zakaźnych podobnie jak ospa wietrzna . I choć objawy każdej z nich są odmienne, to obie wywoływane są przez tego samego wirusa Herpesvirus varicella-zoster. Ospa wietrzna jest uogólnioną ostrą chorobą zakaźną, która rozwija się w wyniku zarażenia się wspomnianym już wirusem i najczęściej zdarza się u dzieci. Po jej przechorowaniu wirusy ospy wietrznej przechodzą w stan tzw. "uśpienia" w z..

czytaj więcej »

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!