Artykuły z kategorii pasożyty - robaki

Glista ludzka (łac. Ascaris lumbricoides)

Data dodania: 2008-05-07 12:28:45

to robak pasożytujący w jelicie cienkim człowieka. Dorosłe osobniki mogą osiągać długość 20-40 cm. Wydzieliny i wydaliny (toksyny) glist powodują zatrucie organizmu i mogą wywołać reakcje alergiczne.Do najczęstszych objawów wynikających z obecności glist są: bóle brzucha, niestrawność, mdłości, wymioty, biegunki lub zaparcia, zaburzenia łaknienia, wysypki, świąd skóry, bóle głowy, rozdrażnienie, obrzęk twarzy i rąk. Istnienie pojedynczych p..

czytaj więcej »

Owsiki (łac. Enterobius vermicularis)

Data dodania: 2008-05-07 12:29:59

Zakażenie owsikami to chyba najbardziej rozpowszechniona choroba pasożytnicza u dzieci. Wywołują ją owsiki, małe robaki o długości 0,5-1 cm.Dzieci zakażają się po połknięciu mikroskopijnej wielkości jaj owsika.W jelicie człowieka z jaj wylęgają się larwy, które po 2-4 tygodniach przekształcają się w dojrzałe pasożyty. Dorosłe owsiki bytują w końcowym odcinku jelita cienkiego i w jelicie grubym. Samce giną po zapłodnieniu samic, samice natomiast wędrują w pobliże..

czytaj więcej »

Przywry - wnętrzniaki (łac.Digenea)

Data dodania: 2008-05-07 12:34:45

Przywry - najgorsze pasożyty Przywrami nazywamy pasożyty wątroby i trzustki. Mają płaskie ciało o długości 20 - 30 milimetrów i szerokości 8-12 milimetrów. Najczęściej występują cztery rodzaje przywry: ludzka przywra jelitowa i przywra wątrobowa (zwana motylicą wątrobową), przywra wątrobowa owcza i trzustkowa bydlęca. Wbrew temu co sugerują nazwy , zarówno przywra owcza jak i bydlęca występuje u ludzi.Zarazić się można po wypiciu wody pochodzącej z..

czytaj więcej »

Tasiemce (łac.Cestoda)

Data dodania: 2008-05-07 12:37:19

Tasiemce należą do robaków płaskich, które wywołują chorobę, zwaną tasiemczycą. Tasiemce mają kształt tasiemki czy wstążki. Składają się z główki uzbrojonej w haczyki lub ssawki (za pomocą których przyczepiają się do wewnętrznej ściany jelita), krótkiej szyjki stanowiącej strefę wzrostową oraz licznych członów. Dojrzałe człony, zawierające zapłodnione jaja, odrywają się od końca pasożyta i są wydalane z kałem. Dalszy rozw&o..

czytaj więcej »

Toxocaroza - choroba odzwierzęca

Data dodania: 2008-05-07 12:40:25

To jedna z wielu chorób pasożytniczych, której przenosicielami są zwierzęta takie jak psy i koty towarzyszące człowiekowi. Do zakażenia pasożytem Toxocara dochodzi po połknięciu jaj znajdujących się w odchodach psów i kotów, zatem najbardziej narażone są dzieci i dorośli mający bliski kontakt ze zwierzętami, a także dzieci bawiące się w piaskownicach zanieczyszczonych kocimi lub psimi odchodami. W początkowej części jelita cienkiego wylęgają się..

czytaj więcej »

Tęgoryjec dwunastnicy (łac. Ancylostoma duodenale)

Data dodania: 2008-05-07 12:48:12

Szacuje się, że małym, czerwonawym nicieniem zarażonych jest kilkanaście procent ludzi na całym świecie, szczególnie w strefie międzyzwrotnikowej. Tęgoryjec ma bardzo szeroką gardzieli i otwór gębowy, stąd jego nazwa. Przy ich pomocy głęboko wczepia się w błonę śluzową jelita cienkiego, głównie dwunastnicy. Żywi się fragmentami nabłonków i krwią. Poza tym wydziela toksyny, hamujące krzepnięcie krwi, dlatego do objawów należą między inn..

czytaj więcej »

Włosogłówka (łac.Trichocephalus trichiurus)

Data dodania: 2008-06-05 19:19:14

To robak w kształcie nitki długości do 5 cm, który powoduje włosogłówczycę. Jaja wydalane z kałem nie wywołują zarażenia. W wilgotnej i ciepłej glebie jaja dojrzewają, a w ich wnętrzu powstają larwy.Człowiek zaraża się, spożywając produkty zanieczyszczone jajeczkami zawierającymi larwy. W zarażeniu pośredniczą muchy, które przenoszą jajeczka z odchodów i gleby na produkty spożywcze. Ogniwem pośrednim są brudne ręce.W 25% przypadków zara..

czytaj więcej »

Kuracja odtruwająca z pasożytów

Data dodania: 2008-06-05 19:24:32

ETAP WSTĘPNY W przypadku pasożytów -robaki należy oprócz wprowadzenia głównego oczyszczania paraprotexem włączyć błonnik - Nopalin   (sproszkowany kaktus opuncja) z dużą ilością płynów. Nopalin spowoduje łatwiejsze usuwanie kału na zewnątrz (jest on bardziej miękki), wraz z kałem usuwane są na zewnątrz cysty, jaja oraz dorosłe osobniki robaków, pozostawiając jelita w czystości.Pasożyty produkują toksyny, które zatruw..

czytaj więcej »

film - pasożyty są wśród nas

Data dodania: 2009-06-21 18:00:56

Poświęć chwilę czasu by obejrzeć ten film, a przekonasz się, że możesz czuć się o wiele lepiej oczyszczając swój organizm !..

czytaj więcej »

Lamblia

Data dodania: 2013-03-11 14:22:05

  Lamblie - Należą do najbardziej rozpowszechnionych pasożytów zamieszkujący przewód pokarmowy.Lamblie żyją w jelicie cienkim człowieka (najczęściej w dwunastnicy), a także w przewodach żółciowych, przewodzie trzustkowym i w pęcherzyku żółciowym. Rozmnażają się przez podział. Lamblia jest bardzo małym pasożytem. Dla zobrazowanie na jeden centymetr długości przypada 1000 sztuk robaków ułożonych jeden koło drugiego. Lamblie przytwie..

czytaj więcej »

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!