Łuszczyca (psoriasis)
                                                                                            Dobór Suplementów poniżej

    Łuszczyca  jest uznawana za jedną z najczęstszych chorób skóry. Ma charakter przewlekły, a do jej typowych objawów należą zmiany skórne.


Łuszczyca jest problemem , który dotyczy 1-3 % całego społeczeństwa. Te dane
wynikające z badań amerykańskich, niemieckich oraz skandynawskich, mogą być
 jednak zaniżone, gdyż wiele osób , zwłaszcza dotkniętych łagodniejszą postacią tej choroby, a posiadający np. łupież , wcale się nie leczy.

Zdrowa skóra odradza się mniej więcej co 30 -40 dni. Tyle czasu zwykle upływa , zanim komórki wydostaną się z głębszych warstw skóry na jej powierzchnię. Łuszczyca jest zaburzeniem polegającym na tym, że z niewiadomego powodu produkcja komórek w pewnych miejscach skóry staje się nienormalnie szybka. Komórki trafiają wtedy na powierzchnię nie po 30 - 40 lecz po 3 dniach, po czym szybko umierają. Jako bardzo słabe i zdegenerowane, jako niepełnowartościowe, komórki te umierają zbyt szybko.

Polinesian Noni dzięki swoim bogatym składnikom, z powodzeniem stosowany jest zewnętrznie do leczenia różnego rodzaju chorób skóry jak np. łuszczyca, trądzik, grzybice, gronkowiec złocisty, róża, półpasiec, oparzenia, stłuczenia, skaleczenia i wielu innych.
W Polinesian Noni znajduje się bardzo ważny składnik damnacanthal - regulator prawidłowego namnażania się komórek, który pomoże uruchomi systemy naprawcze i kontrolne w obrębie prawidłowego rozrostu kolagenu.

U dzieci i młodzieży bodźcem powodującym nasilenie zmian chorobowych są przede wszystkim infekcje (grypa , angina, zapalenie oskrzeli). U wielu dorosłych objawy łuszczycy nasilają się pod wpływem stresów. Często zmiany łuszczycowe pojawiają się także po urazach i zranieniach skóry lub po zabiegach operacyjnych, a więc w wyniku zaburzeń naturalnego stanu równowagi organizmu.

Bakterie, grzyby lub wirusy chorobotwórcze atakują błonę komórkową i przenikają ją, uszkadzając kod genetyczny w komórce co nie pozwala na jej prawidłową pracę.

Polinesian Noni
wraz z C 500 i C Plus, wspiera funkcjonowanie gruczołów nadnerczy w okresie wytężonego wysiłku, stymuluje produkcje interferonu i wzmacnia działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne białych krwinek.

Prokseronina z soku Polinesian Noni jest odpowiedzialna za działanie naprawcze kodów genetycznych w komórkach. Magazynowana jest w wątrobie i w razie potrzeby organizm zamienia ją na kseroninę.
Okazuje się, iż jest jeszcze jeden cenny magazyn kseroniny - skóra. Skóra wciąż się złuszcza i odbudowuje. Jest to więc miejsce, gdzie ciągle potrzeba kseroniny do namnażania się zdrowych komórek z prawidłowym kodem genetycznych i do tworzenia kolagenu. Za utrzymanie odpowiedniego nawilżenia skóry odpowiada haluronic acid - "gąbczasta" substancja, która odpowiedzialna jest za utrzymywanie odpowiedniej ilości płynów i wody, a w wyniku ich braku marszczy się jak gąbka. Zewnętrznie widać to jako zmarszczki, które zawsze są oznaka starzenia się całego organizmu - również wewnątrz. Są osoby o wiecznie młodym wyglądzie, są tez takie, które starzeją się dużo szybciej. Powód to mała dbałość o zdrowie wewnątrz organizmu w tym o profilaktykę na co składa się m.in. pożywienie, suplementacja naturalnymi preparatami, a nie półsyntetykami czy sztucznymi multiwitaminami.

Ważna jest dbałość o oczyszczanie organizmu - o uzyskanie homeostazy oraz czystość jelita - utrzymanie prawidłowej flory bakteryjnej za pomocą żywych kultur bakterii (np. AC Zymes)
Bakterie, grzyby i wirusy atakujące organizm i skórę, wydzielają substancję chemiczną, która niszczy kwas hialuronowy, umożliwiając im łatwiejszą penetrację do wewnątrz komórki. Bezcennym preparatem jest Polinesian Noni. Zwiększa on w dużym stopniu wytwarzanie interferonu a tym samym ochrania kwas hialuronowy (haluronic acid) - substancję, która "cementuje" przestrzeń między komórkami tkanki powodując trzymanie się komórek razem i ich prawidłowy rozwój.

Natomiast niedobór naturalnej witaminy C, powoduje spadek liczby limfocytów T, na których opiera się działanie całego układu immunologicznego.

Chorobom skórnym, trądzik, łuszczyca, sprzyjają także wszelkie wahnięcia hormonalne, choć reakcje organizmu w przypadku różnych osób mogą być zupełnie odmienne. U niektórych kobiet objawy łuszczycy podczas ciąży niemal całkowicie ustępują , u innych zaś bardzo się nasilają.

Objawy łuszczycy

Tak zwanym wykwitem pierwotnym w łuszczycy są grudki. Mają barwę czerwoną i pokryte są srebrzystymi łuskami (wynik nieprawidłowego i nadmiernego rogowacenia). Po zdrapaniu łusek stwierdza się punkcikowate krwawienie (związane z uszkodzeniami naczyń w wydłużonych brodawkach skórnych).

Wczesne zmiany grudkowe mają wielkość od kilku milimetrów do 2 cm. Mogą się powiększać, zlewając się w ogniska plackowate. Liczba wykwitów jest różna: od pojedynczych do bardzo licznych w tzw. okresie wysiewu. Mogą występować na skórze całego ciała, najczęściej pojawiają się na łokciach, kolanach i owłosionej skórze głowy (tu zmiany przybierają postać nawarstwionych łusek i przechodzą na skórę czoła). Łuszczyca nie powoduje wypadania włosów i zmian w ich strukturze. Przerzedzenie włosów zdarza się w przypadku towarzyszącego tej chorobie łojotoku.

Często w łuszczycy występują zmiany paznokciowe. Mogą to być punkcikowate zagłębienia, podłużne lub poprzeczne bruzdy, a także nadmierne rogowacenie podpaznokciowe powodujące powstanie żółtych, przeświecających plam lub unoszące paznokieć. Sama płytka może stać się krucha, gruba i matowa, co przypomina zmiany wywołane przez grzybicę paznokci.

Opisane objawy są charakterystyczne dla klasycznej odmiany łuszczycy pospolitej. Oprócz niej wyróżnia się jeszcze inne rodzaje łuszczycy:

* wysiękową - zmiany umiejscowione są tylko w fałdach skóry (np. pachy, pachwiny), często mają wilgotną i sączącą powierzchnię; krostkową uogólnioną - jedna z najcięższych odmian, wykwity przybierają tu postać jałowych (nie wywołanych przez bakterie) krostek, towarzyszy im gorączka i zły stan ogólny. W ciężkich przypadkach, powikłanych uszkodzeniem narządów wewnętrznych, ta postać łuszczycy doprowadzić może do śmierci;
* krostkową dłoni i stóp - zmiany krostkowe są ograniczone tylko do tych okolic, odmiana ta ma często przebieg przewlekły i nawrotowy, ale nie jest niebezpieczna dla życia;
* uogólnioną - ciężka postać powodująca zlewne zapalenie skóry (tzw. erytrodermię);
* stawową - może dotyczyć drobnych stawów dłoni i stóp, stawów kręgosłupa i innych. Ta postać choroby niekiedy doprowadza do trwałego inwalidztwa. Może towarzyszyć zarówno rozległym zmianom plackowatym rozsianym na skórze całego ciała, jak i dyskretnym wykwitom, np. tylko na skórze głowy.

DIETA

Na przebieg  choroby, niekorzystny wpływ może mieć również nieprawidłowa dieta, zupełnie niezgodna z Twoją grupą krwi. Na przykład obecny w podrobach kwas arachidonowy działa zapalnie i pogarsza stan skóry. Nadmiar tłustego mięsa oraz nabiału w pożywieniu, a szczególnie mleko zwierzęce, również powoduje stany zapalne i zaśluzowanie układu limfatycznego.

Ważnym elementem diety jest spożywanie warzyw i owoców, bogatych w niezbędne minerały, korzystnie wpływające na przebieg terapii np. kwas foliowy, żelazo, magnez, cynk oraz witaminy B6 czy przeciwutleniaczy witamina A, C, E i D.

Warzywa i owoce pomagają w utrzymaniu równowagi kwasowo-zasadowej w organizmie (zapobiegają zakwaszeniu). Spożywanie zakwaszających produktów, szczególnie mięsa, osłabia funkcje życiowe organizmu, co sprzyja rozwojowi stanu zapalnego organizmu. Dieta osób zmagających się z łuszczycą powinna także poprawić funkcję nerek i wątroby, dwóch bardzo ważnych narządów odtruwających organizm z wielu toksyn przemiany materii.

Jeżeli dieta bogata jest w produkty obciążające sprawne funkcjonowanie nerek i wątroby, wówczas skóra przejmuje częściowo funkcje oczyszczania organizmu, czego skutkiem są wszelkie wypryski, pokrzywki, trądziki oraz łuszczyca. Odpowiedź na stan zapalny organizmu, który wywołuje ukryta reakcja alergiczna, jest rutynową czynnością obronną naszego ciała.

W leczeniu łuszczycy zaleca się stosowanie diety zgodnej z grupą krwi oraz spożywanie dużej ilości nienasyconych kwasów tłuszczowych omega -3 , pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.

Co mam robić?

 Aby skutecznie walczyć z łuszczycą w pierwszej kolejności najważniejsze jest:
* oczyszczenie organizmu z toksycznych produktów przemiany materii, grzybów i bakterii, wywołujących stany zapalne;
*zastosować dietę bez produktów silnie zakwaszających organizm;
*spożywać więcej chlorofilu oczyszczającego nerki i wątrobę (zielone rośliny m.in. algi morskie, lucerna siewna -suplementy diety);
* stosować suplementy odnawiające warstwę ochronną skóry i pobudzające organizm do wytwarzanie kolagenu
 ( nienasycone kwasy tłuszczowe, lizyna, wit C z bioflawonoidami, chrząstka rekina, kolagen- również do użytku zew.)


 Proponuję Suplementy diety: 

oczyszczanie organizmu: Paraprotex, AC Zymes, Nopalin więcej -kuracja oczyszczająca

Polinesian Noni (sok z owocu noni)
Schark Aid  (chrząstka rekina)
Omega 3 
Evening Primrose Oil (olej wiesiołka)
wit. C-1000 i C-plus  (witamina c)
Vitamin E 
AC Zymes   (żywe kultury bakterii)


polecam również balsam do ciała Hand&BodyLotion  1000ml można dodatkowo rozciąć kapsułkę Evening Primrose Oil (olej z wiesiołka) wycisnąć zawartość na rękę dodać balsam i tym posmarować  zmienione miejsca na ciele.ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA*
* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITAGrzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!