Pierwszy etap oczyszczania  i dieta dla dzieci do 1 roku życia

Dzieci, które są zarażone drożdżakami powiny stosowac dietę nieco odmienną od diety dla dorosłych. Młody organizm cechuje szybszy metabolizm, szybsza przemiana wodno-elektrolitowa oraz szybsze zużycie glukozy i tłuszczów - jao materiał energetyczne.

Zbyt duze ograniczenie węglowodanów mogłoby spowodowac zaburzenie funkcjonowania mózgu, objawiające się ospałością,brakiem energii oraz silnym rozdrażnieniem.

DIETA DZIECKA DO 1 ROKU ŻYCIA

Najwłaściwszym pokarmem dla małego dziecka jest mleko matki, jeśłi jednak z różnych względów nie jest to możliwe, to dla dzieci zakażonych drożdżakiem Candida najlepszejest mleko hydrolizowane - Nutramigen lub ProSobee 1 i2,które jest oparte na białku soi.
Bezwzględnym przeciwskazaniem do stosowania ProSobee jest reakcja uczuleniowa na białko soi.

Nutramigen
Skład:
białko - hydrolizowana enzymatycznie kazeina;
            tłuszcze - oleje roślinne;
           węglowodany- polimery glukozy;
           składniki mineralne, witaminy, pierwiastki śladowe.
Wskazania: alergie na białko pokarmowe ( w tym alergia na białko mleka krowiego), nietolerancja laktozy i sacharozy, kolka jelitowa,drozdżyca.
Dawkowanie: w zależnosci od potrzeb dziecka, podejście indywidualne.

Od 6 miesiaca życia należy wzbogacic diete ze wgledu na coraz większe zapotrzebowanie dziecka.

Propozycja posiłku 1:
Obrac 1/2 kg marchwii najlepiej znanego pochodzenia (ekologiczne - nie stosowac młodej marchewki spod folii, zawiera ogromne ilości sztucznych nawozów), zalaćprzegotowną wodą i ugotować do miękkości. Wode z gotowania użyć do przygotowania mlka. Natomiast marchew zmiksowac. Do ok 100ml mleka dodać 1 łyzkę papki ze zmiksowanej marchwii. Reszte marchwii można użyć do przygotowania odrębnego posiłku.
Uwaga: Nie dodawać cukru.

Proozycja posiłku 2:
Rozgotowac niewielką ilośc ryżu brązowego tak żeby zrobiła się papka.
Na porcjęmleka w ilości 100ml dodać 1 łyżkę stołową rozgotowanego ryżu.Można również do rozgotowanego ryżu dodać trochę zmiksowanej marchwii i podać dziecku jako odrębny posiłek.

ProSobee1 i 2:
Preparat bezglutenowy pozbawiony laktozy i sacharozy. Źródłem białka jest w nich izolowane białko soi uzupełnione L-metioniną. Nie zawiera białek mleka krowiego. ProSobee 1 przeznaczony jest  dla dzieci do 5 miesiąca życia, ProSobee 2 od 5 m.ż.

Wskazania: nietolerancja laktozy mgąca powodować biegunkę, nadwrażliwośc na białko krowie oraz w przypadku innych zaburzeń w żywieniu, drożdżyca układu pokarmowego.
Przeciwskazanie: Uczulenie na białka soi.
Dawkowanie: w zależnosci od potrzeb dziecka, podejście indywidualne.

Ponadto należy dzieciom w zależnosci od wieku podawac:
zupy jarzynowe z żółtkiem i białym mięsem ( najlepiej dróbiowe z indyka). W przypadku alergii na jaj kurze należy je wykluczyć z diety;
naturalne soki owocowe przygotowane ze świerzych owoców, należy je włączacstopniowo w zależności od wieku dziecka,najpierw w rozcieńczeniu i zawsze wprowadzac jeden rodzaj owocu. W późniejszym czasie stopniowo rezygować z rozcieńczenia. Sokami zasadowymi, które wypłkują i neutralizują toksyny - odkwaszają organizm jest sok z grejpfruta i cytryny należy podawacje w rozcieńczeniu , można je łączyc z sokami ześwierzych jarzyn.
woda do picia niegazowana albo z filtra o odwróconej osmozie.


Dodatkowo warto podawac dzieciom naturalne preparaty witaminowo-mineralne, brak niektórych składników w znaczący sposób wpływa na rozwój dziecka i na odpornoścjego organizmu.

Produkty naturalne
Infant Formula - jego zaletą jest to że jest w postaci micelatu tzn. wchłania sie ze śluzówki , zawarta w nim wit B niejest pozyskiwana z drożdży co w przypadku zaburzeń pracy jelit, drożdżycy jest niezwykle istotne i dla tych dzieci jest szczególnie polecane
Polinesian Noni
AC Zymes
Przykładowe przepisy dla dzieci powyżej 1 roku życia i osób dorosłych do stosowania podczas kuracji przeciwko drożdżycy-candida
Śniadanie
Obiad

Kolacja

Dieta dzieci do 1 roku życia

Ogólne zasady  żywienia i candida

Dieta zgodna z grupą krwiZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


 

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!