Nadczynność tarczycy
                                                          Niedoczynność tarczycy - czytaj

                                                                         Dobór Suplementów poniżej

Nadczynnością tarczycy nazywamy nadmierne wydzielanie hormonów przez tarczycę.
 Zasadnicze przyczyny nadczynności tarczycy to choroba Graves-Basedowa (G-B) oraz wole guzowate nadczynne (WGN).

Choroba Graves-Basedowa występuje najczęściej u osób z nieprawidłowo działającym układem immunologicznym (odpornościowym), który zdarza się przeważnie u kobiet.
Choroba ta najczęściej ujawnia się po  infekcji wirusowej oraz urazie fizycznym lub psychicznym. W chorobie G-B nadmierne wydzielanie hormonów tarczycy (HT) i rozrost gruczołu są spowodowane przez pobudzające działanie chorobotwórczych białek (nieprawidłowych immunoglobulin). Immunoglobuliny te są produkowane przewlekle w układzie immunologicznym osoby chorej.

W przypadku WGN (wola guzowatego nadczynnego) nadczynność tarczycy jest następstwem wydzielania dużych ilości HT przez niektóre guzy tarczycy. Guzy te stopniowo rosną, wydzielając coraz więcej hormonów. Zdarza się, że bezpośrednią przyczyną pobudzenia ich do nadprodukcji hormonów jest nadmierne spożycie jodu. W przebiegu nadczynności tarczycy wzrasta znacznie w ustroju przemiana materii, zużycie tlenu i produkcja energii cieplnej. Wpływa to szkodliwie na liczne narządy. Ponadto duże ilości krążących z krwią HT działają toksycznie m.in. na serce i układ nerwowy.

Objawy

  • chorzy  odczuwają stałe osłabienie;                       
  •  uczucie gorąca;
  • nerwowość, poirytowanie;
  •  szybkie lub nierówne kołatanie serca;
  • drżenie rąk;
  • problemy menstruacyjne;
  • zmiany skórne;
  •  mimo dobrego apetytu chudną;
  • ból i osłabienie mięśni zwłaszcza nóg;
  •  w chorobie G-B dochodzi do powiększania się tarczycy i wytrzeszczu oczu, w nielicznych przypadkach wytrzeszcz przybiera tak znaczne rozmiary, że upośledza wzrok.


 
Proponuję Suplementy diety: 

 Polinesian Noni  -
(sok z owocu noni)
Green Care - (oczyszczanie przez chelatacje ) lucerna siewna
Virago  
Beta Carotene 9000 ( lub β-karoten 25000 j.m.
C 500 / C 1000  (witamina c)
Super Co. Q10 Plus      (koenzym Q10 - ubichinon)
AC-Zymes      (żywe kultury bakterii)

BIO-HARMONEX - programy terapii biorezonansowej:      FOREVER YOUNG, RESPIRATORY, MERIDIANZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITAGrzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!