Niedoczynność tarczycy                                   Nadczynność tarczycy (czytaj )

                                                                      Dobór Suplementów poniżej

Niedoczynność tarczycy jest chorobą wynikającą z niedostatecznego wydzielania hormonów przez tarczycę.

Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy 
stan zapalny tarczycy np. choroba Hashimoto oraz jej uszkodzenie przez leczenie radiojodem lub przez operację. Niedoczynność tarczycy spowodowaną uszkodzeniem tego gruczołu określamy jako niedoczynność pierwotną. Czasami przyczyną niedoboru wydzielania hormonów przez tarczycę jest choroba przysadki, która wydziela za mało TSH, tj. hormonu pobudzającego czynność tarczycy. W tych przypadkach schorzenie nazywamy niedoczynnością tarczycy wtórną.

 W  zależności od stopnia niedoboru hormonów objawy są mniej lub bardziej nasilone. Chorobę o ciężkim przebiegu nazywamy obrzękiem śluzowatym.

                                                                                                    stan zapalny tarczycy np. choroba Hashimoto oraz jej uszkodzenie przez leczenie radiojodem lub przez operację. Niedoczynność tarczycy spowodowaną uszkodzeniem tego gruczołu określamy jako Czasami przyczyną niedoboru wydzielania hormonów przez tarczycę jest choroba przysadki, która wydziela za mało TSH, tj. hormonu pobudzającego czynność tarczycy. W tych przypadkach schorzenie nazywamy  W  zależności od stopnia niedoboru hormonów objawy są mniej lub bardziej nasilone.

Najcięższą postacią niedoczynności tarczycy był wrodzony zespół niedoboru jodu (kretynizm endemiczny), który występował na obszarach charakteryzujących się drastycznym niedoborem jodu. Typowymi objawami tej choroby były: niski wzrost, zmiany w wyglądzie twarzy, znacznie upośledzenie umysłowe.


Największe szkodliwe skutki niedoboru hormonów tarczycy obserwuje się  niemowląt, bowiem hormony HT są niezbędne
 dla prawidłowego rozwoju organizmu. U płodu niedobór zdarza się na szczęście bardzo rzadko. Powoduje to ciężkie upośledzenie rozwoju dziecka, określane jako matołectwo.
Niedoczynność tarczycy u dzieci starszych nie powoduje już tak poważnych następstw. Chorobę tę nazywamy niedoczynnością tarczycy młodzieńczą lub obrzękiem śluzowatym młodzieńczym. Objawy są wówczas podobne do objawów obserwowanych u osób dorosłych, ponadto występuje jednak opóźnienie wzrostu i rozwoju intelektualnego dziecka.


Objawy niedoczynności tarczycy
   

 • odczuwanie nadmiernej senności;
 • osłabienie oraz uczucie zimna  (nawet podczas upałów);
 • obrzmienie twarzy, powiek, rąk jako wynik gromadzenia sie śluzu  (obrzęk śluzowaty);
 • spowolnienie ruchowe;
 • zmiana barwy głosu na szorstką;
 • sztywność stawów i mięśni;
 • dokuczliwe zaparcia;
 • zmniejszenie apetytu, ale chorzy nie chudną wręcz przeciwnie tyją, spowodowane jest to znacznym spowolnieniem przemiany materii;
 • skóra staje się sucha, szorstka;
 • pojawiają się zaburzenia menstruacyjne - znaczne wydłużenie czasu ich trwania;
 • zmniejszenie się zdolności do koncentracji oraz upośledzenie pamięci;
 • spowolnienie akcji serca, przyspieszony rozwój miażdżycy i choroby wieńcowej.

 
     Następstwem ciężkiej i nie leczonej niedoczynności tarczycy jest śpiączka, której towarzyszy znaczne obniżenie temperatury ciała do 24-32 st. C, drgawki i zaburzenia oddychania. Do śpiączki może doprowadzić działanie zimna, zakażenie, uraz lub podanie leków hamujących czynność mózgu.


W umiarkowanie nasilonej niedoczynności tarczycy objawy choroby nie są tak typowe. Podstawą rozpoznania staje się wówczas oznaczenie stężenia hormonów w surowicy krwi.


 Proponuję Suplementy diety: 

OCEAN21  (algi morskie) zawiera dużą ilość jodu łatwo przswajalnego bo pochodzącego z alg morskich ( w zależności od przyczyn niedoczynności podawanie Ocean 21 należy skonsultować z lekarzem)
 Zastępczo za Ocean21 można zastosować 10 krotnie słabszą Spirulinę Max 
Polinesian Noni  (sok z owocu Noni)
Stress Menagement B com. (witaminy B i magnez)
Chelated Zinc  lub Vital do grupy krwi (oczyszczanie poprzez chelatację) (witaminy i minerały)
 AC Zymes  -(żywe kultury bakterii)

 BIO-HARMONEX - programy terapii biorezonansowej:      FOREVER YOUNG, RESPIRATORY, MERIDIAN
ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!