Osteoporoza
                                                                          Dobór Suplementów poniżej


  Osteoporoza to choroba polegająca na osłabieniu układu kostnego człowieka. Jest to rozrzedzenie kości spowodowane ubytkiem w nich wapnia. Wbrew powszechnym przekonaniom, choroba ta nie dotyczy tylko i wyłącznie kobiet w okresie przekwitania, ale także mężczyzn, a nawet młodych ludzi.

Wapń jest potrzebny nie tylko w kościach i zębach, gdzie znajduje się go około 99%.Około 1%wapnia musi dyżurować w krwi i tkankach miękkich, gdzie jest nieodzowny do neutralizowania szkodliwych kwasów powstających w procesie przemiany materii. Innymi słowy: warunkiem prawidłowego funkcjonowania organizmu jest systematyczne zużywanie pewnej ilości wapnia.

W Polsce chorobą tą zagrożonych jest prawdopodobnie aż 9 milionów osób, które najczęściej dowiadują się o chorobie dopiero gdy dojdzie do złamania.

Objawy osteoporozy

Osteoporoza w większości przypadków przebiega bezobjawowo, przynajmniej we wczesnych fazach rozwoju choroby. Jest to schorzenie rozwijające się powoli w ciągu wielu lat. Niekiedy tylko z toczącej się osteoporozy mogą wynikać bóle stawów i kości, zwłaszcza dotyczące obręczy biodrowej, występujące u kobiet w wieku okołomenopauzalnym i najczęściej przypisywane tzw. zmianom zwyrodnieniowym.

Charakterystyczne jest obniżanie się wzrostu, spowodowane zmniejszaniem wymiarów trzonów kręgów. U niektórych kobiet pojawia się dość wcześnie tzw. "wdowi garb", czyli - łukowate wygięcie odcinka piersiowego kręgosłupa, nadmierna kyfoza piersiowa.

Objawem osteoporozy jest jest osłabienie kości do tego stopnia, że niewielki uraz  mechaniczny, taki jak podparcie się ręką w obronie przed upadkiem lub sam upadek powoduje niewspółmiernie duże szkody w postaci poważnych złamań kości, które na ogól zrastają się bardzo wolno, a w zaawansowanej osteoporozie nie zrastają się wcale. Najczęściej są to złamania kości przedramienia w okolicy nadgarstka, kości ramienia w okolicy barku oraz szyjki kości udowej.

Te ostatnie złamania są szczególnie niebezpieczne, ponieważ są przyczyną niekiedy trwałego, ciężkiego kalectwa, unieruchomienia chorych w łóżku. Ocenia się, że śmiertelność wewnątrzszpitalna z powodu złamania szyjki kości udowej w krajach cywilizowanych wynosi do 10 %. Szczególnie źle rokują złamania u ludzi w wieku powyżej 85. roku życia. Większość zgonów związana jest z nasileniem chorób układu krążenia i zakażeń.

Przyczyny

  • niedostateczna ilość wapnia w pożywieniu;
  • niedobór estrogenów u kobiet i testosteronu u mężczyzn i inne zaburzenia hormonalne;
  • zaburzenia wchłaniania jelitowego;
  • zakwaszenie organizmu - acidoza, toksemia czytaj więcej >>
  • choroby nerek i wątroby;
  • przewlekłe choroby układu pokarmowego

Do czego potrzebujemy wapnia?

Jeśli ilość wapnia nie pokrywa zapotrzebowania potrzebnego do neutralizowania kwasów  w takiej sytuacji organizm "pożycza " brakującą ilość wapnia z kości i zębów.
Na skutek niedoboru wapnia  w okresie dziecięcym kości są drobne, podatne na złamania. Również następuje powolny wzrost zębów oraz ich podatność na próchnicę. Mała masa kostna jaka powstaje w wieku dziecięcym będzie miała wpływ na szybsze wystąpienie osteoporozy w wieku dojrzałym, gdyż szybciej zostanie wyczerpany zapas wapnia i w konsekwencji dojdzie do zrzeszotnienia kości.

Po 30 roku życia masa kości przestaje się powiększać, a organizm co jakiś czas pożycza wapń do neutralizowania kwasów, jeśli nie dostarczymy odpowiedniej dodatkowej ilości wapnia w pożywieniu lub suplementacji, ilość wapnia w kościach będzie systematycznie się zmniejszać pozostawiając puste miejsca w kościach i prowadzić do powstania osteoporozy.

W wieku starszym proces rzeszotnienia kości staje się naturalny, po 50 roku życia co roku ubywa nam 1% wapnia. Jeśli zużywany wapń jest uzupełniany na bieżąco to nie ma problemu, jeśli natomiast organizm cały czas pobiera wapń z kości i zębów to jest problem i osteoporoza w starszym wieku "murowana" i tak silna, że kości zaczną się łamać samoistnie.

Istnieją dwa rodzaje wapnia: wapń nieorganiczny oraz w postaci organicznych soli mineralnych. Organizm jest w stanie przyswajać tylko organiczne sole wapnia to te które powinny znajdować się w glebie i z niej rośliny go czerpią. Natomiast wapń nieorganiczny między innymi powstaje jako efekt rozpadu wapnia organicznego poddanego obróbce termicznej.

Tak więc proces gotowania, smażenia wędzenia czy pasteryzowania  żywności zamienia cenne sole wapnia w bezużyteczny wapń nieorganiczny, którego organizm wogóle nie wchłania. Natomiast substancje energetyczne - białka, tłuszcze i cukry są wchłaniane i zamieniane w potrzebą organizmowi energię oraz szkodliwe kwasy, a do ich zneutralizowania organizm pobiera wapń z zapasów, czyli kości i zębów.

Tak wiec kupowane w sklepie mleko pasteryzowane i UHT oraz jego przetwory  takie jak jogurty, sery nie tylko nie dostarczają wapnia ale prowadzą do zakwaszania i ubytku wapnia z kości. 
Wyjątek stanowią żółte sery, wytwarzane z niepasteryzowanego mleka oraz surowe wiejskie mleko oraz jego przetwory.

Wiele substancji toksycznych, które trzeba zneutralizować przy użyciu wapnia,nie powstaje w organizmie, lecz pochodzi z zewnątrz w postaci rozmaitych używek, lekarstw i zanieczyszczeń środowiska (powietrze, gleba, woda). Jednym słowem zapotrzebowanie na wapń wzrasta.

Wapń aby dobrze się wchłaniał powinien mieć w swojej obecności magnez najlepiej w proporcjach 2:1 (wapnia do magnezu) , dodatkowo wchłanianiu sprzyja obecność witaminy D.


Czynniki ryzyka

Wiek – im człowiek jest starszy tym ryzyko wystąpienia choroby jest większe. Najbardziej narażoną grupą wiekową bez w względu na płeć są osoby powyżej 65 roku życia.

Płeć – osteoporoza jest znacznie bardziej powszechnym schorzeniem u kobiet, niż u mężczyzn, co ma związek z wcześniejszym występowaniem menopauzy, niż andropauzy u mężczyzn.

Rasa – znacznie częściej chorują osoby białe i żółte, niż przedstawiciele rasy czarnej.

Budowa ciała ma również istotny wpływ na rozwój choroby. Osoby wątłe o drobnych kościach są znacznie bardziej narażone na osteoporozę, niż te o masywnej budowie ciała.

Czynnik ryzyka zachorowania na owe schorzenie możemy także odziedziczyć. Skłonność do zachorowania dziedziczymy po matce, więc jeśli nasza matka lub babcia chorowały na tę chorobę, ryzyko wystąpienia jej u nas jest znacznie większe niż u innych osób.

Jednym z ważniejszych czynników chorobotwórczych jest menopauza u kobiet. Zwiększenie ryzyka zachorowania powodowane jest niedoborem takich hormonów jak estradiol i progesteron. W okresie menopauzy kobieta może tracić nawet do 7 proc. masy kostnej rocznie. MENOPAUZA czytaj więcej >>

Inne czynniki to zaburzenia miesiączkowania lub pierwotny albo wtórny jej brak, przedwczesne wygaśnięcie aktywności jajników, szereg czynników związanych z dietą i otoczeniem, do których należą przede wszystkim niedobór wapnia i witaminy D, nadmiar sodu, siedzący tryb życia oraz różnego rodzaju używki.


  Proponuję Suplementy diety: 

STRONG BONES (wapń z magnezem) lub STRONG BONES PLUS (wapń z magnezem i wit D)
AC ZYMES lub PROBIO BALANCE (żywe kultury bakterii)
C-500 , C-PLUS (witamina C)
OMEGA 3

przy zaburzeniach wchłaniania spowodowanych np. grzybicą jelit należy oczyszcząć jelita, spożywać więcej błonnika (Nopalin) w pożywieniu, żywe kultury bakterii (AC Zymes) i zastosować oczyszczanie >> zestaw oczyszczający


Zapotrzebowanie na wapń

*noworodki od urodzenia do 6 miesiąca życia - 400mg;
*niemowlęta od 6 miesiąca życia do roku - 600 mg;
*dzieci od roku do 10 lat - 800mg;
*dzieci i młodzież od 10 do 24 lat - 1,2 - 1,5 grama;
*kobiety od 25 do 50 lat - 1gram;
*mężczyźni powyżej 24 roku życia - 1 gram;
*kobiety po menopauzie - 1,0- 1,5 grama;
*kobiety powyżej 65 roku życia - 1,5 grama.
                                                                                                     (źródło: Jean Carper "Przestań się starzeć od dziś")ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca:
kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!