Paradontoza  - Zapalenie przyzębia  


                                                              Koenzym Q10 na nadciśnienie, miażdżycę i paradontozę (czytaj) >>

                                                                  Dobór Suplementów poniżej 

Zapalenie przyzębia czyli paradontoza to choroba tkanek przyzębia, której efektem niejednokrotnie jest utrata zębów. Podstawowym czynnikiem odpowiedzialnym za zapalenie przyzębia jest płytka bakteryjna. Bakterie wnikają również do tkanek okołozębowych co zaburza system immunologiczny. Po długotrwałym zapaleniu przyzębia dochodzi do krwawienia i rozchwiania się zębów a w późniejszym czasie do ich utraty. 

Przyczyny i rozwój paradontozy

W wyniku zalegania na zębach złogów w postaci płytki nazębnej lub kamienia, który tworzy się z resztek jedzenia i złuszczonego naskórka, oraz kamienia pochodzącego z twardej wody. Paradontoza jest wywoływana przez bakterie rozmnażające się w jamie ustnej z powodu niewłaściwej higieny. Złogi nazębne stają sie siedliskiem bakterii, które w późniejszym czasie umiejscawiają sie międz zębami i w kieszonkach dziąsłowych wywołując stan zapalny. Następnymetapem rozwoju paradontozy jest wniknięcie bakterii do tkanki między zębem a kością do tzw.ozębnej, wywołując stan zapalny w głębszych partiach przyzębia, co z kolei przyczynia się do osłabienia ozębnej. W trzecim stadium bakterie docierają do korzenia i niszczą kość, z którą połączony jest korzeń. Połączenie to ulega uszkodzeniu.

 Rozwojowi choroby sprzyja krzywe ustawienie zębów oraz częste zgrzytanie (bruksizm), ponieważ obciążają aparat podtrzymujący(składają się nań: dziąsło, ozębna i kość żuchwy). Zdarza się, że paradontozę wywołują: awitaminoza, cukrzyca, osłabienie tkanki łącznej, reumatoidalne zapalenie stawów, zaburzenia wydzielania śliny, zaburzenia hormonalne. Pojawieniu się paradontozy sprzyjają także czynniki związane ze stylem życia, można tu wymienić palenie papierosów i nadużywanie alkoholu. W nielicznych przypadkach paradontoza uwarunkowana jest genetycznie.

W pierwszym etapie choroby dziąsła stają się czerwone, obrzmiałe, bardzo wrażliwe na ból, mogą krwawić. Pojawia się nieprzyjemny zapach z ust. W kolejnym stadium zęby zaczynają się chwiać, w ostatnim zaś wypadają.

 Podstawa to właściwa higiena:

 
Proponuję Suplementy diety: 

Polinesian Noni (sok)  owoc Noni
    Sublingual CoQ10   ( do ssania)    (koenzym Q10)
   C Plus Flavonoids   (witamina C)
    Power Mins     (minerały)
     Beta carotene 9000 j.m.   

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!