Pełna treść materiału z kategorii

Toxocaroza - choroba odzwierzęca

Data dodania: 2008-05-07 12:40:25

To jedna z wielu chorób pasożytniczych, której przenosicielami są zwierzęta takie jak psy i koty towarzyszące człowiekowi.
Do zakażenia pasożytem Toxocara dochodzi po połknięciu jaj znajdujących się w odchodach psów i kotów, zatem najbardziej narażone są dzieci i dorośli mający bliski kontakt ze zwierzętami, a także dzieci bawiące się w piaskownicach zanieczyszczonych kocimi lub psimi odchodami.

W początkowej części jelita cienkiego wylęgają się larwy, które następnie przechodzą przez ściankę jelita i wędrują do płuc naczyniami krwionośnymi i limfatycznymi. Wraz z krwią tętniczą rozprzestrzeniają się w całym organizmie. W rejonie naczyń włosowatych larwy opuszczają naczynia i przedostają się do tkanek. Najczęściej umiejscawiają się w wątrobie, ośrodkowym układzie nerwowym, oku.

Wrażliwe na zarażenia są szczególnie małe dzieci oraz osoby z uszkodzonym układem odpornościowym przez różne choroby, używki czy leki.

Choroby pasożytnicze i infekcje występują częściej u osób z upośledzonym układem immunologicznym, powodując groźniejsze dolegliwości.


Jak zabezpieczyć się przed pasożytami.


Przede wszystkim zachować higienę:

- dokładnie myć ręce przed jedzeniem, przed przygotowywaniem posiłków, po wyjściu z ubikacji, po zabawie z psem lub kotem, po zabawie w piaskownicy, po pracy w ogrodzie
- obcinać krótko paznokcie
- nie używać wspólnych ręczników
- często zmieniać bieliznę osobistą i pościelową
- utrzymywać w czystości łazienki, ubikacje, kuchnie i inne pomieszczenia związane z przygotowywaniem posiłków
- tępić owady i gryzonie przenoszące jaja i cysty pasożytów
- dokładnie myć warzywa i owoce, szczególnie spożywane w stanie surowym
- płukać owoce leśne i grzyby
- nie jeść surowego lub niedogotowanego mięsa
- jeśli karmi się psy odpadkami poubojowymi, należy odpadki przedtem ugotować
- psy i koty okresowo odrobaczać
- nie nawozić upraw fekaliami ludzkimi
- okresowo zmieniać piasek w piaskownicach, w których bawią się dzieci, nawet silne mrozy nie niszczą jaj pasożytów! ·
- zabezpieczać piaskownice siatką, aby uniemożliwić zanieczyszczenie ich odchodami psów i kotów

  Suplementy diety:

Paraprotex (kompleks roślinny)
AC Zymes
(zywe kultury bakterii)
Nopalin
(kaktus opuncja błonnik)
Oxymax 
(stabilizowany tlen)
Ocean 21
(algi)


Zestaw oczyszczającyz pasożytów (czytaj)ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


  PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA
Drukuj ten tekst

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!