Pełna treść materiału z kategorii

Helicobacter pylori

Data dodania: 2008-05-07 12:59:41


Bakteria o nazwie Helicobacter pylori należy do tzw. gram ujemnych obarcza się odpowiedzialnością za zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy oraz choroby wrzodowej.

Cechą charakterystyczną Helicobacter pylori jest zdolność do rozkładania mocznika w amoniak za pomocą produkowanego przez nią enzymu nazwanego ureazą. Zdolność ta odgrywa kluczową rolę w całej epidemiologii tego drobnoustroju. Dzięki niej możliwe jest jej przetrwanie w tak kwaśnym środowisku, jakim jest żołądek. W soku żołądkowym oprócz dużej ilości kwasu solnego znajduje się niewielka ilość mocznika.
Helicobacter pylori rozkłada go do amoniaku i dwutlenku węgla. Amoniak neutralizuje kwaśną treść żołądkową w bezpośrednim otoczeniu bakterii umożliwiając jej przeżycie. Jest ona jedyną bakterią, która potrafi przetrwać i rozmnażać się w takich warunkach.


Początkowej fazie zakażenia mogą towarzyszyć takie objawy jak uczucie pełności w nadbrzuszu, wymioty, bóle kolkowe żołądka, wymioty i bóle głowy. Część osób podczas zakażenia nie odczuwa żadnych objawów.
Bakteria dzięki swojej ruchliwości i ukierunkowaniu w stronę śluzu żołądkowego, szybko przenika do żołądka i przechodząc przez warstwę śluzu dociera do komórek błony śluzowej żołądka, gdzie dzięki specjalnym wypustkom dosyć mocno do nich przylega.
Zdolność do wytwarzania dużych ilości ureazy- enzymu rozkładającego mocznik do amoniaku i dwutlenku węgla pozwala tej bakterii na zobojętnienie tak kwaśnego i nieprzyjaznego dla bakterii środowiska, gdzie żaden inny drobnoustrój nie jest w stanie przeżyć. Poza tym Helikobacter pylori produkuje liczne enzymy wykazujące toksyczne działanie w stosunku do błony śluzowej żołądka – uważa się, że mogą one niszczyć ciągłość i stabilność warstwy komórek nabłonka żołądka.

Obecność Helicobacter pylori w śluzówce żołądka, powoduje powstanie przewlekłego stanu zapalnego, który stopniowo prowadzi do niszczenia warstwy gruczołowej błony śluzowej, zaniku śluzówki żołądka i zmiany nabłonka żołądka co może prowadzić do powstania nowotworu.
Niestety bardzo rzadko na tej drodze dochodzi do samoistnego zwalczenia zakażenia przez organizm, ponieważ bakteria ta ma zdolność do wytwarzania odpornych przetrwalników i umiejscawia się ona głęboko w dołkach błony śluzowej .

Helicobacter pylori odpowiedzialna jest także za powstanie choroby wrzodowej żołądka i dwunastnicy.

Najważniejszymi czynnikami odpowiedzialnymi za zakażenie są:
nieodpowiednie warunki higieniczne i mieszkaniowe, brak dostępu do czystej wody pitnej oraz zdrowej żywności. Ponadto znamienna liczba zakażeń występuje w niektórych grupach zawodowych jak np. stomatolodzy i endoskopiści. Do zakażenia dochodzi zwykle na drodze oralno-oralnej i oralno-fekalnej. Do tej pory obecność tej bakterii wykazano tylko w błonie śluzowej żołądka człowieka, a także w płytce nazębnej, końcowym odcinku jelita i kale, w którym może przeżyć nawet kilka dni.

Źle wyjałowiony sprzęt medyczny, pocałunki, zanieczyszczona fekaliami woda i żywność- to główne źródło zakażeń. Dużą rolę do rozprzestrzeniania się drobnoustroju przywiązuje się do zakażeń wewnątrzrodzinnych, gdzie najczęściej transmisja bakterii następuje między dorosłymi i dziećmi oraz między dziećmi.

Suplementy diety:
Ocean 21 (algi) lub Spirulina Chlorella (algi, trawa pszeniczna, lucerna siewna)
 
Liquid Chlorophyll (wyciąg z lucerny)
Green Care (lucerna siewna)
Garlic Caps (czosnek z pietruszką)
AC Zymes (żywe kultury bakterii)
Stosowane przez 2 tygodnie po tym czasie dodatkowo
Paraprotex (kompleks roślinny)


Szczegóły dawkowania -  Zestaw oczyszczający z bakterii (czytaj) 

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


  PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


Drukuj ten tekst

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!