Pełna treść materiału z kategorii

PARAPROTEX - skład

Data dodania: 2008-06-10 16:39:25

Rangoon Creeper Fruit - owoce pnącza Rangun
Do terapeutycznych celów użyte są nasiona i owoce rośliny. Posiadają właściwości i działanie przeciw pasożytom, a szczególnie przeciwko obleńcom (Aschelminthes, Nemathelminthes),glistom (Ascaris lumbricoides),tęgoryjcom (Tęgoryjec dwunastnicy), lambli i wielu innym.

Nasiona i owoce są stosowane do celów leczniczych w biegunce, gorączce i krzywicy. Owoc Rangoon creeper ozdobnej rośliny występującej w Indiach, był używany do robienia maści na zmiany skórne wywołane pasożytami oraz w bólach brzucha. Pnącze Rangun też jest użyte jako "agent" antywirusowy. Działa synergicznie w zgodności (współdziałaniu) z innymi składnikami Paraprotex, wzajemnie wzmacniającymi swoje działanie.


Wormseed Poder (Common Wormwood) - zestaw różnych roślin przeciw robakom (bylica pospolita, piołun)
Rośliny te zawierają lotny olej komosy (aż do 90% ascaridol, plus geraniol i salicylan metylu) i saponiny triterpenoid. Olej komosy jest w największej ilości skoncentrowany w nasionach. Od wieków Indianie amerykańscy wiedzieli o tym środku, który paraliżuje jelitowe robaki i pasożyty z ciała. Bylica pospolita stosowana jest jako środek uspokajający, jest ceniona w paraliżu i atakach, epileptycznych.
Olej komosy ma własności środka uspokajającego i wywołującego miesiączkę. Ma on też moczopędne i napotne działanie, obniża gorączkę i ataki malarii. Zestaw roślin wspomaga leczenie i usuwa: jelitowe pasożyty: tasiemiec, owsiki, lamblie (Lumbricoides) glisty, obleniec, Tęgoryjec, Niestrawności: kolka, bóle żołądka. Regulacja miesiączki, Astma i kaszel-obniża gorączkę, napotny moczopędny i przeczyszczający, epilepsja, paraliż atak histerii, dzwonienie w uszach, głuchota podagra (dna) i piasek w nerkach.

Berberys pospolity -zawiera aktywne substancje - alkaloidy berberyny.
Ich główną właściwością jest zwalczanie bakterii powodujących infekcje ran, czerwonkę cholerę oraz mikroorganizmy powodujące infekcje układu moczowo - płciowego. Pobudzają działanie systemu immunologicznego i obniżają gorączkę.
Choroby infekcyjne i choroby skóry:
łagodzi zapalenie i infekcje układów moczowego, żołądkowo-jelitowego i oddechowego oraz obszarów takich jak zapalenie gardła, zapalenie zatok, nieżyt nosa, zapalenie oskrzeli i gruźlica, jak również candida (drożdżyca), infekcje skóry lub infekcja układu moczowo-płciowego w tym pochwy.
Może mieć korzystne działanie na łuszczycę. W tradycyjnej medycynie ludowej berberys pospolity został użyty, by leczyć biegunkę, zmniejszać gorączkę, polepszyć apetyt, złagodzić chory żołądek, dodać energii i poprawić pozytywne nastawienie.


Clove - goździkowiec korzenny
Pączki kwiatowe goździkowca korzennego po wysuszeniu zawierają do 20% olejku goździkowego eugenolu, stosowanego w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, a także w technice mikroskopowej i w dentystyce. Eugenol to substancja bioaktywna goździkowca - najważniejszy aktywny składnik w goździkach. Eugenol to silny antyoksydant niszczący pasożyty jelitowe, bakterie i grzyby. Olej goździkowy, rektyfikowany ze zgniecionych łodyg, pąków i płatków goździkowca, był używany przez wieki jako skuteczny środek znieczulający przez ludzi zamieszkujących w Indonezji.
Goździkowiec korzenny zapobiega chorobom i infekcjom. Posiada działanie antyseptyczne jak również przeciwbólowe. Ma silny, pikantny - owocowy zapach i smak. Używa się go, by przyprawić upieczone ciasto, ma zastosowanie w gotowaniu i marynowaniu, jako naturalny aromat, by złagodzić niestrawność. Stosuje się go też by przyprawić gumę do żucia, pastę do zębów , aby stępić ból i bóle zębów.
Medyczne własności olejku z goździkowca korzennego to działanie antyseptyczne, antybakteryjne, przeciwwirusowe, wiatropędne, pobudza soki żołądkowe, przeciwskurczowe, działa wykrztuśnie i oczyszcza z nadmiaru śluzu.


Myrrh Gum - mirra żywica (Balsamodendron myrrha)
Myrrh gum wzmacnia układ pokarmowy, chroni wątrobę przed toksynami i usprawnia jej funkcje.
Ma przeciwgrzybicze działanie, które szczególnie pomaga w problemach kobiecych. Jest przeciwalergiczny, przeciw drobnoustrojom, przeciwzapalny, antyseptyczny, wykrztuśny, przeciwbólowy. Stosowany jako środek kosmetyczny. Rozjaśnia emocjonalny chłód, zmniejsza apatię, antydepresyjny środek uspokajający.
Jako środek przeciwko zarazkom mirra wykazuje dwojakie i uzupełniające się wzajemnie działanie.

Zarówno zwalcza drobnoustroje, jak i pobudza produkcję broniących organizmu białych krwinek.
Mirra znajduje się na liście bezpiecznych ziół amerykańskiego Urzędu Żywności i Leków (FDA).
Jednak nie wolno stosować jej podczas ciąży!. Zbyt duża jej ilość może spowodować działanie przeczyszczające oraz takie objawy jak mdłości, wymioty, przyspieszona akcja serca.
Wspomaga leczenie takich schorzeń jak: rany cięcia, wrzody, zgorzele, trąd, kiła, problemy skórne-sucha pękająca skóra, starzejąca się szybko skóra, zapalenie skóry, egzema, stopa atlety, grzybice-grzybica stóp, pasożyty (robaki), zapalenia-oskrzeli, zatok, dziąseł, stawów i mięśni, artretyzm, reumatyzm, infekcje, biegunka, gronkowiec, sepsa (posocznica) czerwonka, salmonella, coli, sars, gruźlica, mononukleoza, bruceloza, parodontoza, słabe dziąsła, próchnica, szkorbut ból gardła, utrata głosu, hemoroidy, brak miesiączki u młodych kobiet, fibromialgia, zmęczenie, blednica, anemia, zły nastrój psychiczny, depresja, nerwica, stany emocjonalne, panika histeria, fobia, strach.

Grapefruit Seed Extract - wyciąg z pestek grejpfruta
Nasiona grejpfruta zawierają przede wszystkim bioflavonoidy, glikozydy, witaminę C i inne białka. Ekstrakt z nasion grejpfruta skutecznie zwalcza 800 rodzajów wirusów, 100 gatunków grzybów i innych licznych pasożytów. Wspomaga leczenie zapalenia opon mózgowych, martwych porodów poronień, które często spowodowane są przez bakterię Listeria monocytogenes.
Pomaga w leczeniu róży, ostrej choroby zakaźnej skóry i tkanki podskórnej wywołanej przez paciorkowce, zapobiega jej rozprzestrzenianiu się drogą naczyń limfatycznych i nawrotom.

Ekstrakt z nasion grejpfruta przydaje się do wspomagania leczenia groźnej i opornej na leki choroby posocznicy, zwanej też sepsą, której przyczyną bywa zakażenie ogólne ze stałą obecnością bakterii gronkowiec i paciorkowiec. Stosowany jest, w zakażeniach pneumokokami, meningokokami, czy pałeczkami okrężnicy, przy zapaleniu płuc, które może być wywołane obecnością paciorkowców lub gronkowców. >>> więcej na stronie składnik Trimexu - ekstrakt nasienia grejpfruta

Wspomaga leczenie chorób: Grzybice i Drożdżyce takie jak: Candida, Aspargillus Trichophyton, Epidermophyton Wirusy takie jak: Opryszczka Simpleks, Grypa, zwierzęce wirusy: Toksoplazmoza (Toxoplasma gondii) Gram dodatnie bakterie takie jak: Gronkowiec, Staphylococcus Listeria monocytogenes; Gram ujemne bakterie takie jak: Coli Escherichia (pałeczka okrężnicy), Pałeczka Klebsiella scleromatis, Legionella, Salmonella, Pałeczka czerwonki, Cholera Pseudomonas; Pasożyty takie jak: Lamblia, Histolytica Entameby (Ameboza, amebiaza, pełzakowica, czerwonka pełzakowa) Chlamydia (zapalenie spojówek lub narządów rodnych, zakażenie na pływalni, też jaglica, bielmo, astma) Toksokaroza


Pau D'arco - kora brazylijskiego drzewa Avellanedae Tabebuia
jest również ważnym składnikiem preparatów: Virago oraz Ocean 21

Badania te dowiodły, że pau d'arco ma silne działanie uśmierzające ból, jest moczopędne, ma właściwości przeciwzapalne, przeciwzakaźne, antyłuszczycowe i antynowotworowe przeciwgrzybicze, przeciwpasożytnicze i oczyszczające organizm z toksyn.
Analizując te dane naukowe, i łącząc je z informacją zebraną o tradycyjnym użyciu, zielarze mogą polecać pau d'arco, by wspomagać leczenie i usuwać przyczyny pleśnicy (infekcja drożdżakowa pochwy lub jamy ustnej), wirusa opryszczki simplex, grypy, choroby pasożytnicze, infekcje bakteryjne takie jak bruceloza i zapalenie szyjki macicy lub pochwy.
Pau D'arco może też zmniejszyć stan zapalny stawów.
Nie ma żadnych sprawozdań w naukowej literaturze sugerujących, że pau d'arco oddziałuje na siebie z jakimiś konwencjonalnymi lekarstwami.
Rdzeń drzewa Tabebuia avellanedae zawiera związki chemiczne zwane naftochinony takie jak lapachol, jak również znaczące ilości silnego antyutleniacza - kwercetyny
Obecny w Pau D'Arco lapachol ma właściwości przyciwnowotworowe jak również przeciwpasożytnicze. >>> więcej na stronie Ocean 21


Nigra Juglans - czarny orzech włoski
Orzech Juglans Nigra był używany w Europie do leczenia różnych dolegliwości takich jak np. dolegliwości skórne i zaparcia. Podczas wojny domowej, orzech włoski został użyty jako środek na dur brzuszny i czerwonkę, w leczeniu kiły, tuberculosis (gruźlicy), żylaków i zapalenia żył, na chroniczne infekcje jelit i organów moczowo-płciowych.
Badania naukowe wykazały, że Orzech włoski ma właściwości ściągające. Pomaga uzdrawiać skórę i błony śluzowych ciała, czyści krew i zawiera antyseptyczne własności (niszczy albo hamuje wzrost mikro organizmów). Jest używany do wszystkich skórnych problemów zawierających wrzody, egzema, opryszczka, grzybica skóry jak również wspomaga wyeliminować pasożyty i robaki z organizmu.
W celach leczniczych stosuje się głównie liście i zielone łupiny orzechów, a także olej i korę korzenia.
Liście i łupiny orzecha włoskiego zawierają w obfitej ilości juglon - potężny środek antyseptyczny, stosowany w leczeniu gruźlicy skóry, przy pluciu krwią na tle gruźlicy, przy wewnętrznych krwotokach, w cukrzycy, przeciw skazie limfatycznej, krzywicy, rozmiękczeniu dziąseł (parodontozie), w nieżycie żołądka i jelit, w zaparciach, przy pasożytach i robakach obłych, w nieżycie żołądka i jelit, w podagrze (dna), w miażdżycy tętnic mózgu, w cukrzycy, , w skazie wysiękowej i wielu innych chorobach infekcyjnych np. gardła podczas anginy.
Liście i łupiny orzecha włoskiego to bogate źródło witamin i minerałów należy do nich:naturalne witaminy m.in.
B1 (Tiamina), B2 (Riboflawina), B3 (niacyna), B6 (Pirydoksyna), witamina C ( kwas askorbinowa) i witamina P, bardziej znana pod nazwa bioflavonoids i minerały : organiczny mangan, organiczny jod, magnez, wapń, krzem, selen, potas, witamina B15 (Pangamic kwas), żelazo, sód, fosfor, chlor.
Olej zawarty jest w nasionach orzecha włoskiego. Ma zastosowanie jako środek przeczyszczający oraz przeciw robakom.
Stosuje się go w diecie odchudzającej oraz miażdżycowej, przeciwdziała atakom serca.To bogate źródło serotoniny, która pomaga w utrzymaniu dobrego nastroju oraz snu.
Orzech włoski daje uczucie sytości (przepełnienia). Jest to możliwe dzięki stymulującemu działaniu orzechów włoskich na część centrum podwzgórza, które reguluje głód i decyduje o sygnale sytości. Pomaga utrzymać właściwa wagę.
Wspomaganie leczenia chorób: grzybicze infekcje, pasożyty i robaki obłe, problemy ze skórą:
egzema, owrzodzenia, opryszczka, grzybica, czyraki, gronkowiec złocisty, gruźlica (tuberculosis), chroniczne infekcje jelit, zaparcia, dur brzuszny, czerwonka, nieżyt żołądka i jelit, wewnętrzne krwotoki, zapalenie żył, żylaki, hemoroidy, chroniczne infekcje organów moczowo-płciowych, kiła, stwardnienie tętnic mózgu, skaza limfatyczna, zapalenie oczu na tle skazy limfatycznej, skaza wysiękowa, krzywica, osteoporoza, podagra (DNA), reguluje pracę tarczycy, w nadczynności i nowotworach tarczycy, zatrucie metalami ciężkimi m.in. rtęcią.


Garlic Powder - czosnek pospolity
O włączenia czosnku do ParaProteX zadecydowało jego silne działanie przeciwpasożytnicze, przeciwgrzybicze szczególnie przeciw Candida Albicans, a także lecznicze działanie na układ trawienny wspomagając leczenie biegunki, niestrawności, problemów z pęcherzykiem żółciowym, problemów śledzony i wątroby, właściwości moczopędne pozwalające na szybkie wypłukanie toksyn z organizmu oraz z układu moczowo-płciowego.
Czosnek też jest znany jako probiotyk (naturalna forma antybiotyku) wspomagająca układ obronny organizmu, przeciwko bakteriom, wirusom, grzybom patogennym oraz pasożytom.

Czosnek zawiera dużo cennych witamin i minerałów.
Jest bogaty w fosfor - podstawowy składnik dla funkcji mózgu i układu nerwowego (epilepsja - padaczka, autyzm, schizofrenia, stwardnienie rozsiane i inne), stymuluje pracę hormonów, ochrania serce i komórki, wspomaga utrzymanie homeostazy - kwasowo - zasadowego bilansu we krwi.
Potas, który może pomóc w zapobieganiu atakom serca, w hipoglikemii, ochrania od drobnoustrojów bytujących w tkankach, wzmacnia śledzionę i wątrobę i wspomaga wydzielanie kwasu żołądkowego.

Czosnek jest bogaty w ceną siarkę, która ochrania komórki od toksyn, wzmacnia stawy, włosy i poprawia krążenie.
Selen, który pomaga systemowi obronnemu w organizmie, w zwalczaniu grzybicy, w zatruciach metalami ciężkimi, w raku a szczególnie w raku płuc.
Czosnek zawiera beta karoten i witaminę C - konieczne w leczeniu wielu infekcji. Zawiera też wapń, magnez, sód, żelazo, mangan, german i złożone witaminy z grupy B.
Czosnek silnie wspiera naturalny system obronny walcząc przy tym z infekcjami, usuwając śluz i toksyny, które są głównym sprawcą większości chorób.
Więcej na temat czosnku na stronie >>> Garlic Caps

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


  PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITADrukuj ten tekst

Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!