Lumbago, postrzał, ischias - ból

                                                                                                        Dobór Suplementów poniżej

 Schorzenie to występuje pod wieloma nazwami. Silny ból najczęściej występuje   w wyniku gwałtownego szarpnięcia, podniesienia ciężaru, oziębienia ciała i wykonania ruchu poza zakres możliwości. Na skutek tego  zostaje uszkodzona, naderwana lub naciągnięta struktura mięśni, więzadeł, ścięgien. Daje to bardzo nieprzyjemne objawy.

Postrzał, lumbago, ischias charakteryzują się dużym bólem w obrębie kręgosłupa - może to być odcinek szyjny, piersiowy, lędźwiowy lub krzyżowy. Charakteryzuje się ostrym, ale krótkotrwałym przebiegiem (ok. 7-10 dni) Uszkodzeniu ulegają struktury mięśni ścięgien, więzadeł, naczyń krwionośnych bez implikacji w kierunku korzeni nerwowych i krążków międzykręgowych.

Jeśli schorzenie nie jest prawidłowo leczone to stan zapalny może przenieść się na korzenie nerwowe czy krążki międzykręgowe i doprowadzić do rwy barkowej, kulszowej i udowej.
   

Rwa kulszowa

Silny, ostry i przeszywający ból okolicy lędźwiowej promieniujący wzdłuż kończyny dolnej – tego typu dolegliwości związane są z rwą kulszową. To często spotykany zespół bólowy. Dolegliwości częściej występują u mężczyzn niż u kobiet, przeważnie po 30 roku życia, ale praktycznie dotyczą wszystkich grup wiekowych.

Ostry, silny, przeszywający ból może wystąpić nagle po uniesieniu ciężaru, nagłym ruchu, potknięciu się itp. Ból rozpoczyna się zwykle w okolicy lędźwiowej i promieniuje wzdłuż nerwu kulszowego przez pośladek w kierunku uda i podudzia czasem aż do stopy. Bóle mogą przejawiać się w tak silnych atakach, że uniemożliwiają choremu nawet obracanie się w łóżku. Każdy ruch jest bolesny.

Dolegliwości bólowe nasilają się w trakcie kaszlu, przy  napięciu mięśni brzucha, podczas uniesienia wyprostowanej kończyny, zgięcie głowy lub tułowia. Przy chodzeniu chorzy oszczędzają zajętą kończynę, utrzymując ją w zgięciu i unikają opierania się na pięcie. Ruchy wykonują powoli, bardzo ostrożnie. Pacjent przybiera pozycję ciała, która najmniej nasila ból. Chory przyjmuje wymuszoną przez ból postawę ciała charakteryzująca się ugięciem kończyn dolnych w stawie biodrowym i kolanowym, a także odruchowym wyprostowaniem i pochyleniem bocznym.

Jeżeli poza silnym bólem masz zaburzenia czucia, osłabienie nogi czy zatrzymanie moczu (czasem może wystąpić nietrzymanie moczu), konieczna jest natychmiastowa wizyta u lekarza. Objawy te mogą świadczyć o zmianach prowadzących do trwałego uszkodzenia nerwu. Aby to wykluczyć, trzeba natychmiast wykonać badanie rezonansu magnetycznego.

Co doprowadza do powstania rwy kulszowej

Nerw kulszowy powstaje z połączenia kilku korzeni, które wychodzą z kręgosłupa i łączą się w jeden duży nerw biegnący wzdłuż nogi, dlatego dolegliwości odczuwamy również w nodze, choć są powodowane zmianami w kręgosłupie. Przyczyną bólu jest bowiem ucisk korzenia nerwu kulszowego w miejscu, gdzie opuszcza on kanał kręgosłupa.

Przyczyny ucisku na nerw kulszowy mogą być różne. 

  •  Najczęściej są to zmiany zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa i wypadnięcie krążka międzykręgowego (dysku);
  • Obrzęk korzonka nerwowego  wywołany stałym uciskaniem przez zdeformowany krąg;
  •  Zmiany zwyrodnieniowe stawów międzykręgowych;
  •  Do rwy może też dojść na skutek skrzywienia kręgosłupa lub nieprawidłowej budowy miednicy;
  •  może wystąpić u kobiet w zaawansowanej ciąży, bo dochodzi u nich do przesunięcia się środka ciężkości i niewłaściwego obciążenia kręgosłupa.
Rwie kulszowej towarzyszy skurcz mięśni przykręgosłupowych, który dodatkowo potęguje ból. W ten sposób usiłują one unieruchomić kręgosłup, by uchronić go przed uszkodzeniem.  A to prowadzi do niefizjologicznego ułożenia kręgosłupa. Charakterystyczne dla rwy jest to, że leżąc na wznak, masz trudności z uniesieniem do góry nogi wyprostowanej w kolanie zarówno po stronie zdrowej jak i chorej.

Najważniejsze to działanie przeciwzapalne i rozluźniające mieśnie

W pierwszym okresie choroby, gdy ostry ból uniemożliwia poruszanie się, najważniejszy jest spokój i leżenie na w miarę twardym łóżku, w wygodnej dla siebie pozycji.

Podawanie preparatów działających przeciwzapalnie i przeciwbólowo i rozluźniające mięśnie.

Po ustąpieniu objawów niezbędna jest rehabilitacja pod okiem specjalisty oraz zabiegi fizykalne.
Bardzo dobre efekty daje wzmocnienie mięśni kręgosłupa poprzez pływanie, gdyż woda powoduje odciążenie, dodatkowo rozluźnia i masuje.


Proponuję Suplementy diety: 

    Polinesian Noni (sok)   liofilizowany sok z noni
     White Willow  (kora białej wierzby)
    C- 500 witamina    lub C-1000  (witamina C)
   Stress Management B compl. lub silniejsza Mega B compl
   Strong Bones  (wapń z magnezem)
   
   dodatkowo
   Garlic Caps (czosnek z pietruszką)
   AC Zymes  (żywe kultury bakterii)
   
BIO-HARMONEX (urządzenie)- programy terapii biorezonansowej:
 PAIN, BONE-SPINE, DETOX, RELAX, MERIDIAN


 


ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanieCENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


 
Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!