Mięśnie - skurcze (u dzieci , młodzieży i dorosłych) 

                                                                                                                            
                                                                                                                  Dobór Suplementów poniżej

O czym świadczą... kurcze mięśni

Bolesne skurcze mięśni mogą pojawiać się dosłownie w każdej chwili i u każdego,  najczęściej jednak występuje nocą, w trakcie wysiłku lub podczas ruchu.  Ból, jaki im towarzyszy, jest związany z faktem, że mięsień kurczy się z dużą siłą i pozostaje napięty przez około minutę.

       Przyczyny

  • Problemy z żyłami. Świadczą o nim częste kurcze , które najczęściej są opisywane jako ból całych łydek. Gdy dochodzi do tego obrzęk stóp lub kostek, może się okazać, że cierpisz na żylaki. Przy miażdżycy kurcze mięśni mogą nie być zbyt silne, ale zawsze występują razem z bólem całych stóp, łydek, ud, a nawet bioder. W takim przypadku najważniejsze są miłorząb japoński ( np. w produktach Protect 4 Life lub Ginkgo Biloba , lecytyna Triple Potency Lecithin  wymiennie z Omega 3 i witamina C Plus Flavonoids , błonnik np.Nopalin . Przykre doznania pojawiają się przy wysiłku fizycznym i mijają po odpoczynku (tzw. chromanie przestankowe). To skutek niedożywienia i niedotlenienia naczyń krwionośnych.CHROMANIE PRZESTANKOWE (czytaj) >>
  • Niedostatek soli i minerałów. Bolesne skurcze mięśni nóg, które pojawiają się nagle, często w nocy, mogą sugerować zaburzenia gospodarki kwasowo-zasadowej i mineralnej krwi. Mogą występować w trakcie diety odchudzającej, oraz podczas stosowania środków moczopędnych. Mogą pojawiać się na skutek odwodnienia organizmu np. przy długo trwających biegunkach.  Do takich dolegliwości może także doprowadzić częste picie mocnej kawy, bo wypłukuje ona z organizmu potas i magnez, które są niezbędne mięśniom do sprawnego funkcjonowania. Gdy ich poziom jest zaniżony, pojawiają się skurcze. Najważniejsze to ograniczenie ilości wypijanej kawy, preparaty witaminowo - mineralne zawierające magnez i potas, należy do nich przede wszystkim Strong Bones(wapń z magnezem) , Stress Management Bcomp.  lub  Power Mins (minerały) oraz zestawy do wyboru w zależności od wieku i potrzeb Vital,  Full Spectrum, Menopausal Formula lub Senior Formula . (witaminy i minerały)
  • Przetrenowanie. Sztywność mięśni i ból pojawiają się nagle. Są reakcją na przemęczenie spowodowane nadmiernym wysiłkiem, często u tzw. weekendowych „siłaczy”. Zwykle dotyczy mięśni nóg, ale może wystąpić również w mięśniach przedramienia. Skurcz zdarza się osobom, które bez odpowiedniej rozgrzewki rozpoczynają trening siłowy. Najlepiej wówczas wykonać ćwiczenie rozciągające mięśnia, rozciągać w odwrotnym kierunku niż skurcz , rozciągnięcie powinno trwać 10-20 sekund , jeśli nadal skurcz trwa  ponowić rozciąganie. Wykonać masaż mięśnia dodatkowo uciskając kierunek masażu z zewnątrz w kierunku serca.
  • Przegrzanie i odwodnienie. Nadmierne przegrzanie organizmu podczas pobytu na plaży lub w solarium czy saunie może spowodować bolesne skurcze mięśni łydek, ramion lub mięśni brzucha. Przede wszystkim należy schłodzić ciało, dostarczyć płynów z minerałami.
  • Zasiedzenie. Długie siedzenie w tej samej pozycji może doprowadzić do skurczu. Jeśli lubisz siedzieć „na nodze”, ucisk powoduje, że do mięśni dopływa mniej krwi. Są one niedożywione i właśnie zaciśnięciem naczyń krwionośnych bronią się przed większym niedoborem składników odżywczych. Często zmieniaj pozycję nóg. Pilnuj też, żeby nie zakładać nogi na nogę.

   Proponuję Suplementy diety: 

     Stress Management Bcomp.   Mega B (witaminy z grupy B)
    Strong Bones      (wapń z magnezem)
    Vitamin E naturalna 100 j.m.     
     Protect 4 Life   lub Ginkgo Biloba (miłorząb japoński)

    BIO-HARMONEX (urządzenie) - programy terapii biorezonansowej:   AFTER TRAINING, CHILD,   

    w zależności od przyczyny ilość produktów można modyfikować
ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca:
kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!