Stwardnienie rozsiane (SM)


                                                                               Dobór Suplementów poniżej 

Stwardnienie rozsiane (SM) jest chorobą ośrodkowego układu nerwowego, charakteryzującą się obecnością rozsianych ognisk demielinizacji w mózgu i rdzeniu kręgowym z początkowo przemijającymi, a potem z utrwalonymi licznymi zaburzeniami neurologicznymi. Etiologia choroby nie jest w pełni poznana.

W Stwardnieniu Rozsianym niszczona jest mielina, ochronna warstwa pokrywająca włókna nerwowe. Zapalenie i utrata mieliny powoduje brak ciągłości w przewodzeniu impulsów nerwowych, upośledzając wiele funkcji organizmu.

SM występuje z częstością 30-100 zachorowań na 100 000 mieszkańców. Z reguły dotyczy osób młodych (między 20. a 40. rokiem życia). Szczyt zachorowań odnotowuje się w populacji osób w wieku 30-35 lat.

Choroba przebiega różnie, albo kolejnymi rzutami i remisjami, albo od początku jest przewlekła, lub wreszcie - po okresie rzutów i remisji przybiera wtórnie postać przewlekłą.

Najczęstszymi objawami są zaburzenia czucia obwodowego, parestezje dotyczące jednej lub więcej kończyn, tułowia, a także głowy (twarzy). Bywa, że chory zaczyna odczuwać osłabienie określonych grup mięśni, szczególnie kończyn dolnych lub górnych. Często pierwszym objawem choroby są nagle pojawiające się kłopoty z chodzeniem. Czasem może wystąpić nagła niesprawność mięśni kończyn górnych, zwłaszcza dłoni.

W późniejszym okresie choroby pojawia się wzmożone napięcie mięśni (spastyczność mięśni), szczególnie kończyn dolnych i górnych, którym towarzyszą przykurcze dodatkowo bardzo utrudniające ruchy, a zwłaszcza poruszanie się.

W leczeniu SM stosuje się postępowanie objawowe i modyfikujące przebieg choroby.

Stwardnienie rozsiane nie jest choroba śmiertelną, ale życie chorych bywa dramatycznie ciężkie. Wymagają oni nie tylko stałej opieki medycznej, ale też szerokiego wsparcia społecznego.Polecane są codzienne ćwiczenia fizyczne, rehabilitacja czynna i bierna, szczególnie u osób nie poruszających się. Ruch i stała aktywność fizyczna jest ważnym elementem terapii na każdym etapie choroby.

Ważne jest podawanie leków przeciwbólowych oraz leków przeciwdepresyjnych.

wg. dr Clark
Stwardnienie rozsiane (SM) jest chorobą mózgu i rdzenia kręgowego. Stwardnieniem bocznym określa się chorobę, która rozwija się głównie w rdzeniu.
Choroby te powodują przywry, które docierają do mózgu lub do rdzenia kręgowego i próbują się tam rozmnażać. Podobnie jak w chorobie Alzheimera, w tkankach mózgu znajdują się rozpuszczalniki toluen i ksylen, które umożliwiają rozmnażanie się w nim przywr. Prawdopodobnie wymienione rozpuszczalniki najpierw akumulują się w ośrodkach czuciowo-ruchowych mózgu, ściągając tam pasożyty. Wszystkie większe pasożyty, jak przywry, występują z charakterystycznymi dla siebie bakteriami i wirusami. Możliwe, że to one inicjują powstanie stanu zapalnego i formowania się tkanki bliznowatej w zewnętrznej warstwie komórek mózgu i włókien nerwowych. Być może powodem są same stadia rozwojowe przywr. Mózg próbuje rozpaczliwie naprawić te uszkodzenia, skutecznie niszczone przez świeży dopływ solwentów, Shigelli i kolejną generacje pasożytów i toksyn. Jeszcze innym polutantem związanym z SM jest rtęć (również tal, którym często jest zanieczyszczona) pochodząca z metali stosowanych w stomatologii. Rtęć, która jest stale uwalniana do jamy ustnej, nie jest wydalona w całości przez nerki i przewód pokarmowy – pewna ilość dostaje się do mózgu i rdzenia kręgowego.

Oprócz oczyszczenia organizmu z toksyn i pasożytów
Oprócz oczyszczenia organizmu z toksyn i pasożytów, konieczne jest zastosowanie programu oczyszczenia nerek i wątroby, a także wyeliminowanie ze swojego środowiska i pożywienia wszelkich toksyn, bakterii i pleśni. Jeśli choroba (drżenie i brak czucia) nie posunęło się zbyt daleko, można ją wyleczyć. We wszystkich przypadkach da się powstrzymać jej dalszy rozwój poprzez oczyszczenie uzębienia, środowiska i diety.


 Proponuję Suplementy diety: 

 
Polinesian Noni (sok z owocu noni) lub Ocean21
(algi)
Protect 4Life   lub Ginkgo Biloba 2x 1 tabl. (miłorząb japoński)
Triple Potency Lecithin (lecytyna)
wit E  
Omega3 wymiennie z Evening Primrose Oil (olej z wiesiołka)
Stress Management Bcompl lub Mega B
Rhodiolin (różeniec górski)

dodatkowo:

Garlic Caps (czosnek z pietruszką)
C-500 lub C-1000 (witaminaC)
Oxymax (stabilizowany tlen)ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca:
kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!