Suche śluzówki oczu (występuje też u osób pracujących długo przy komputerach)

                                                                          Dobór Suplementów poniżej 

Współcześnie, w warunkach cywilizacji XXI wieku, oczy są coraz bardziej narażone na szkodliwe działanie wolnych rodników tj. atomy, grupy atomów lub cząsteczki zdolne do samodzielnego istnienia, mające jeden lub więcej niesparowanych elektronów.     
Powstają zarówno w środowisku zewnętrznym (m.in. pod wpływem promieniowania UV, promieniowania jonizującego, zanieczyszczenia środowiska, palenia tytoniu, długiej pracy przy komputerze), jak i w organizmie człowieka (np. w reakcjach oddychania tkankowego). Są odpowiedzialne za uszkodzenia ważnych struktur biologicznych w komórkach, prowadząc do zaburzeń strukturalnych i funkcjonalnych.

Suche śluzówki oczu zwane Zespołem suchego oka wynikają z niedostatecznego wydzielania łez. W wyniku braku nawilżenia gałki ocznej dochodzi do jego złuszczenia się. Pozbawiona nabłonka rogówka i spojówka jest szczególnie narażona na zakażenia bakteryjne,wirusowe wywołane wnikaniem różnych mikroorganizmów. 

Oczy pacjenta z zespołem suchego oka są zaczerwienione, pieką. Niekiedy dolegliwości mogą być tak nasilone, że wydaje się jakby pod powiekę wpadło ciało obce. W kącikach gromadzi się ciągnąca wydzielina. Powieki sprawiają wrażenie ciężkich, obrzękniętych. Patrzenie sprawia ból, niekiedy razi światło. Dolegliwości nasilają się, jeśli jesteśmy narażeni na zwiększone parowanie łez. Dzieje się tak, gdy przebywamy w pomieszczeniach suchych, silnie wentylowanych czy klimatyzowanych. Również obecność kurzu, parujących substancji chemicznych, a także przebywanie w atmosferze dymu papierosowego podrażnia oczy.

Oczy z piaskiem to częsta dolegliwość osób pracujących długo na komputerach. Wpatrując sie w monitor mamy oczy szeroko otwarte i często zapominamy o mruganiu,a właśnie regularne mrugnięcia oka powodują jego nawilżenie i wydzielanie łez.

Zwykle mrugamy 12 razy na minutę, przy komputerze – nawet cztery razy rzadziej. Poza tym oczy przed monitorem są szerzej otwarte, dlatego łzy szybciej wyparowują. W tej sytuacji zwiększa się problem z nawilżeniem oczu.

Objawy:
  •  Pieczenie oraz uczucie piasku pod powiekami;
  •  Z czasem pojawia się także nadwrażliwość na światło;
  •  Widzenie zamglonych obrazów oraz obfite łzawienie, zwłaszcza gdy wyjdziemy z biura na powietrze;
  • Mogą występować uporczywe bóle głowy.


Jak dbać o suche oczy?

  • Ważne jest regularne przyjmowanie kropli tzw sztucznych łez. Istotne jest też zachowanie właściwej higieny. Oko chore gorzej broni się przed wirusami i bakteriami. Jest bardziej podatne na różnego rodzaju infekcje. 
  • Nie wolno pocierać swędzących oczu, szczególnie niezbyt czystą i wcześniej służącą do czyszczenia nosa chusteczką.
  • Podczas pracy przy komputerze należy robić częstsze kilkuminutowe przerwy.  W ich trakcie należy wykonać kilka mrugnięć, kierując wzrok w odległy kąt pokoju, w którym pracujemy. Jeśli pracujesz przy oknie, zatrzymuj wzrok na otaczającej Cię zieleni.
  •  Pamiętaj też o częstym mruganiu i przymykaniu powiek co jakiś czas, choć na minutę. Ekran monitora ustaw tak, aby oczy znajdowały się w odległości 45-60 cm od niego.
  • Nie siedź twarzą do okna, gdyż światło padające z zewnątrz bezpośrednio na twarz męczy oczy. Aby zlikwidować odblask światła dziennego lub sztucznego w monitorze, odwróć ekran tyłem do światła, zasłoń okna, przyciemnij oświetlenie lub je wyłącz. Można w trakcie przerwy na chwilę zamknąć oczy bądź wykorzystać ten czas na aplikację kropli sztucznych łez.   
  • Wskazane jest częste wietrzenie i prawidłowe nawilżanie pomieszczeń (np. przy użyciu nawilżaczy). Dobrze nawilżone powietrze chroni przed wysuszeniem nie tylko gałki oczne, ale korzystnie wpływa na błonę śluzową nosa i gardła. Oczy nie lubią dymu tytoniowego, nawet jeśli jesteśmy tylko biernymi palaczami.

  Proponuję Suplementy diety: 

    LUTEIN PLUS (ochrona wzroku)    
    Beta carotene 9000 j.m.    
    Stress Management 100 tabl.   (witaminy B, magnez i inne)
    Vitamina E naturalna 100 j.m.     
    C 500 witamina 100 tabl.     
   
    BIO-HARMONEX (urządzenie) - programy terapii biorezonansowej:   EYE - VISION, LIVER-PANCREAS ,    ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA


 ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA
*

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej. Pierwszy wymagany zakup z zapisem do klubu CaliVita na sumę co najmniej 85zł (ceny klubowej).


Chcesz dodatkowej rady w doborze produktów - zadaj pytanie


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca: kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!