Zaparcia
                                                                                      Dobór Suplementów poniżej 

  Nadmierne spożycie "martwych" po przegotowaniu, podgrzewanych w kuchence mikrofalowej, źle dobranych produktów powoduje spowolnienie pracy jelit, a w konsekwencji chroniczne zaparcie. Jelito grube wypełnia się kałem i toksycznymi produktami fermentacji i rozkładu, które pogarszają perystaltykę, drażnią nabłonek, a w końcu przedostają się do krwi i zatruwają organizm.
Zaparciom sprzyja długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej, brak ruchu. Nawet szybszy spacer, kilka skłonów, przysiadów powoduje uciśnięcie jelit i pobudzanie ich do ruchu.
Zaparcie może być także spowodowane ciągłym stosowaniem środków przeczyszczających, które rozleniwiają jelita,  również sprzyja mu wyjałowienie jelit np. na skutek zażywania antybiotyków .

Najważniejsza jest zmiana sposobu żywienia i zmiana trybu życia.
WSTYDLIWE SPRAWY(1) - Archiwum subskrypcji (obszerna informacja na temat zaparć, hemoroidów )>>

W pierwszej kolejności wprowadź żywe kultury bakterii ( AC Zymes lub ProbioBalance), które pobudzą jelita do pracy  , oraz nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3 lub Evening Primrose Oil - olej z wiesiołka, możesz jeszcze włączyć Liquid Chlorophyll(wyciąg z lucerny)  lub Pure Yucca, a w późniejszym czasie błonnik np. Nopalin  lub Green care wszystko obficie popite wodą.

Przy długo trwających zaparciach podanie dużej ilości błonnika bez pobudzenia jelit do pracy żywymi kulturami bakterii może spowodować zaczopowanie jelita, dlatego kolejność wprowadzania produktów jest dość istotna, błonnik również należy wprowadzać od mniejszych dawek stopniowo je zwiększać i zawsze pamiętać o dużej ilości płynów.

Co mam robić?

Oczywiście dieta jest tu podstawą, najważniejsze to:

* Zrezygnuj z białego pieczywa, i innych mącznych potraw które zapychają jelita i prawie jak klej je zalepiają , zamiast białego pieczywa zjadaj chleb ciemny na zakwasie lub chrupkie pieczywo;
* Podczas jedzenia dokładnie przeżuwaj jedzenie, wstępny proces trawienia zaczyna się już w jamie ustnej.
* Nie popijaj jedzenia, gdyż picie rozcieńcza soki trawienne i w ten sposób utrudnia trawienie;
* Nie jedz w pośpiechu, sprzyja to dodatkowo łykaniu powietrza i powstawaniu wzdęć;

* Staraj się właściwie łączyć pożywienie DIETA ROZDZIELNA (czytaj) >>

* Spożywaj jak najwięcej surowych potraw nie przetworzonych zawierających enzymy, które ułatwiają trawienie i wspomagają i tak już obciążoną do granic możliwości trzustkę;
TWOJE POŻYWIENIE - Archiwum subskrypcji (czytaj) >>

* Pij więcej płynów, które rozrzedzają kał;
* Jedz więcej kiszonek tj. kapusta kiszona, ogórki, żur, kwas buraczany zawierają one żywe kultury bakterii, które pobudzają jelita do pracy;

* Spożywaj nienasycone kwasy tłuszczowe tj Omega 3, olej z wiesiołka do surówek dodawaj oliwę z oliwek

* Jeśli masz siedzącą pracę,  każdego dnia wykonaj kilka ćwiczeń, spaceruj ruszaj się itp.

* Możesz dodatkowo wykonywać masaż brzucha zgodnie z kierunkiem przebiegu okrężnicy lekko ją uciskając.

* Wg. Daniela Reid "Tao zdrowia"  leczenie dietetyczne powinno być poprzedzone płukaniem okrężnicy


Proponuję Suplementy diety: 

   AC Zymes   lub ProbioBalance (żywe kultury bakterii)
  Omega 3  dziennie wymiennie z Triple Potency Lecithin  (lecytyna)
  Liquid Chlorophyll  (wyciąg z lucerny) lub Pure Yucca
   Nopalin   lub Green care  (błonnik)

Przy złym trawieniu oraz u osób z grupą krwi A , gdzie jest zbyt mała ilość kwasów trawiennych, lub przed ucztami np. świątecznymi, gdzie w krótkim czasie spożywa się dużo różnego pożywienia, zażywaj przed jedzeniem dodatkowe enzymy tj.
Digestive Enzymes (enzymy) ok 2 tabl przed posiłkiem, aby zdążyły się rozpuścić zanim dotrze jedzenie
MealTime  (papaja) przed jedzeniem w zależności od potrzeb 1-2 tabl.

ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITAGrzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca:
kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!