Zwyrodnienie stawów
                                                                            Dobór Suplementów poniżej 

Przyczyną zwyrodnienia stawów  jest uszkodzenie chrząstki stawowej (ochronnej warstwy pokrywającej kość w stawach) a następnie leżącej pod chrząstką samej kości. Uszkodzenie stawu  wywołuje zapalenie okolicznych tkanek.

Choroba zwyrodnieniowa stawów powstaje wskutek „zużycia” stawów. Nieustanne obciążenia stawów w ciągu całego życia, urazy mechaniczne doprowadzają do mechanicznego ścierania się chrząstki. O wiele bardziej narażone są na nie osoby otyłe, mające wady postawy lub z zaburzeniami czucia.

Zwyrodnienie stawów najcześciej dotyka osób starszych, gdyż tak jak pozostałe narządy, również tkanka chrzęstna stawów starzeje się – z wiekiem dochodzi do rozluźnienia jej włóknistej struktury, co osłabia odporność na obciążenia. Pewne znaczenie mają również czynniki genetyczne.

Chrząstka ulega także uszkodzeniu w przewlekłych stanach zapalnych stawów (w takich chorobach jak Reumatoidalne zapalenie stawów (RZS), Dna moczanowa (podagra)).

Organizm broni się przed uszkodzeniem chrząstki stawowej, dlatego równolegle obok procesów uszkadzających chrząstkę zachodzą zmiany regeneracyjne. Ostatecznie jednak dochodzi do uszkodzenia powierzchni stawu, tworzenia nadżerek i torbieli pod chrząstką. Zmianom zapalnym ulega błona maziowa - warstwa wyściełająca staw od wewnątrz. Procesy odtwórcze doprowadzają do powstania tkanki bliznowatej i nowej warstwy kości pod chrząstką. Staw taki jest jednak zwyrodniały, jego nierówna powierzchnia jest przyczyną bólu, sztywności, utrudnień ruchu.

 Choroba zwyrodnieniowa może rozwijać się latami. Dotyka najczęściej stawów kręgosłupa, stawu biodrowego i kolanowego.

Główne przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów :

  • Przeciążenia stawów wynikające m. in. z wad postawy, bądź wrodzonych wad budowy;
  •  Podeszły wiek;
  • Urazy wypadkowe;
  • Otyłość;
  • Mikrourazy postępujące z czasem;
  •  Zaburzenia neurologiczne;
  •  Zbyt intensywne treningi;

Objawy

 Kłopoty z rozruszaniem się po pozostawaniu w jednej pozycji przez jakiś czas, nadmierne napięcie mięśni, sztywność i „strzelanie” w stawach, promieniowanie bólu to oznaka, że dzieje się coś niedobrego w stawach.

W trakcie rozwoju choroby występują zesztywnienia i coraz silniejszy ból, szczególnie w początkowej fazie ruchu. Przy zmianach zwyrodnieniowych w kręgosłupie ból krzyża, który może promieniować do kończyn.

Zwyrodnieniu stawów biodrowych i stawów rąk towarzyszy duża bolesność, często połączona ze zniekształceniem kości palców oraz  śródstopia.

Profilaktyka

To przede wszystkim właściwa dieta  bogata w witaminy i minerały , które zapobiegają  zmianom w kościach i stawach,należy do nich przede wszystkim wit C  zalecana jest Luteina, Nienasycone kwasy tłuszczowe tj. Omega 3 .  Warto również walczyć z nadwagą. Wit C bierze udział w tworzeniu struktur tkanki łącznej, ponieważ rozpuszcza sie w odzie musi być stale dostarczana.

Nie  przeciążać stawów, zwłaszcza niewskazane jest długotrwałe przebywanie w pozycji stojącej.
Prawidłowa postawa, wzmacnianie mięśni brzucha i mięśni przykręgosłupowych utrzymujących kręgosłup w odpowiedniej pozycji, pozwalają dłużej cieszyć się sprawnością i zapobiegają zwyrodnieniu krążków międzykręgowych.

Już u małych dzieci z wadą postawy należy zadbać o właściwe ćwiczenia zapobiegające pogłębianiu się wad postawy co w dorosłym ich życiu zapobiegnie niepotrzebnym problemom wynikającym z niewłaściwego przeciążania stawów i w konsekwencji do ich zwyrodnienia.

Ponieważ chrząstki stawowe (tkanka łączna, tłuszczowa) to siedlisko toksyn dlatego w pierwszej kolejności dobrze byłoby oczyścić organizm i przynajmniej przez okres 1-2 miesięcy stosować np.  Pure Yucca lub Liquid Chlorophyll  najlepiej w połączeniu z AC Zymes (żywe kultury bakterii), aby wypłukiwać zanieczyszczenia. Profilaktycznie oczyszczanie wystarcza zrobić 1-2 razy w roku.

 Proponuję Suplementy diety: 

  Shark Aid (chrząstka rekina) lub razem z JointProteX lub JointProtex FORTE
  L-Lysine PLUS 
  Omega 3  wymiennie z Triple Potency Lecithin
  C -500  lub C-1000 (witamina C)

  Pure Yucca  lub Liquid Chlorophyll  >> ZESTAWY OCZYSZCZAJĄCE
 

 ZAPYTAJ EKSPERTA >>>


ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITA


Grzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca:
kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!