Zapalenie żył, żylaki  
                                                       
Dobór Suplementów poniżej 
   Żylaki trzeba leczyć
     artykuł Ewy Różyckiej konsultowany z lek. med. Anną Piwek z Centrum Flebologii

Żylaki to nie tylko defekt kosmetyczny. Jednak cierpiący na tę chorobę kierują się po radę do lekarza najczęściej za późno, kiedy choroba jest już w zaawansowanym stadium. A leczenie jest wtedy o wiele trudniejsze i dłuższe.

Choroba żylakowa jest najczęstszą chorobą żył. Dolegliwość ta jest spowodowana wrodzoną słabością żył i zaburzeniami prawidłowego funkcjonowania zastawek żylnych. Przyczyny nieprawidłowego działania zastawek są na ogół uwarunkowane genetycznie. Jeśli do tego dołączą się jeszcze złe nawyki czy niewłaściwy tryb życia sprzyjający chorobie żylakowej, to już prosta droga do powstania żylaków czy dolegliwości naczyniowych.

Zwiastuny choroby

Nim zauważymy niebieskie żyłki pod skórą czy rozległe drobne naczynia, tzw. pajączki, chorobę zapowiada zwykle uczucie ciężaru nóg, szczególnie silne pod wieczór, a nawet uniemożliwiające zaśnięcie. Poza tym nogi puchną, są gorące. Przy problemach naczyniowych, skóra staje się nadmiernie wrażliwa, napięta i sucha. Dołączają się też skurcze mięśni łydek, uczucie drętwienia i mrowienia. Pacjenci skarżą się także na znaczny dyskomfort - określają go jako ból rozpierający nogi od środka.

Ważne sygnały

Głównym problemem w leczeniu schorzeń żylnych jest brak skutecznej metody całkowitego zapobiegania chorobie. Dolegliwości żylakowe rozwijają się jednak stopniowo, dając wyraźne sygnały. Możemy więc zahamować rozwój choroby, złagodzić jej skutki, przestrzegając pewnych zdrowotnych zasad. Jeśli natomiast choroba jest bardziej zaawansowana, też nie jesteśmy bezradni. Pozostaje nam leczenie żylaków za pomocą skleroterapii, czyli nastrzykiwania leków do zmienionego żylakowo naczynia, lub metody operacyjne.

Pomogą Ci maści i tabletki

W leczeniu farmakologicznym chorób żył stosuje się preparaty doustne pochodzenia naturalnego zawierające wyciągi z kasztanowca i rutyny.
Ulgę zmęczonym i obolałym nogom może przynieść także używanie żelu do smarowania chorych nóg.

Codziennie spacer!

Na prawidłowe ukrwienie nóg ogromny wpływ ma aktywny tryb życia. Kiedy mięśnie pracują, zwiększają swoją objętość i wymuszają przepływ krwi w stronę serca.

Pomocny może być także wieczorny masaż nóg odprowadzający krew w stronę serca. Ulgę może przynieść również stosowanie chłodnych kąpieli nóg. Te sposoby mogą być też stosowane w zaawansowanej chorobie żył.

Podkolanówki, pończochy i rajstopy dla kobiet i mężczyzn
Stosuje się je w celu zmniejszenia miejscowego nadciśnienia żylnego. Masują one kończynę przy każdym stawianym kroku. Istnieją różnego rodzaju podkolanówki, pończochy i rajstopy - uciskające mocniej lub słabiej, gdyż różne są potrzeby chorych.

Pończochy o najmniejszym stopniu ucisku przeznaczone są dla osób z niewielkimi żylakami bez widocznych obrzęków, natomiast te o silniejszym ucisku - dla chorych z zaawansowaną chorobą żylną. Wyroby uciskowe są jednak skuteczne tylko wtedy, jeśli są prawidłowo zakładane. Zaleca się nakładanie ich przed wstaniem z łóżka z uniesionymi do góry nogami, wtedy kiedy nogi nie są jeszcze obrzęknięte, ale można je również zakładać o innych porach dnia, wtedy wystarczy unieść na kilka minut nogi powyżej poziomu serca.

Nie wolno zaniedbać

Żylaki leczyć trzeba, gdyż zaniedbane mogą spowodować poważne komplikacje zdrowotne. W zaawansowanej chorobie żylnej powikłania wynikają ze zmiany krążenia krwi w kończynach dolnych. Dochodzi do powstania obrzęków w okolicy kostek, zaburzeń w prawidłowym odżywianiu skóry, w końcu jej martwicy i trudno gojących się owrzodzeń. W obrębie żylaków nierzadko dochodzi do stanów zapalnych i powstawania zakrzepów. Zakrzepowe zapalenie żył niestety często jest lekceważone, a tymczasem jest to bardzo groźne schorzenie, tym bardziej jeżeli dotyczy żył głębokich. Jego najpoważniejszym powikłaniem może być nawet zator tętnicy płucnej.

Kto jest narażony na powstanie żylaków?

* Osoby wykonujące pracę stojącą - m.in. sprzedawcy sklepowi, fryzjerzy, gdyż krew zalegająca w kończynach musi pokonać siłę przyciągania ziemskiego, aby dopłynąć do serca, a pompa mięśniowa w czasie stania nie pracuje.

* Ludzie pracujący wiele godzin na siedząco - np. kierowcy, urzędnicy - mają również osłabiony odpływ żylny wywołany opuszczeniem nóg i uciskiem pod kolanami.

* Otyli - zwiększona objętość brzucha utrudnia odpływ krwi z żył kończyn dolnych.

* l Kobiety w ciąży - znaczne zwiększenie objętości jamy brzusznej i obniżenie aktywności fizycznej powoduje trudniejszy przepływ żylny, a w pierwszym trymestrze ciąży same hormony rozluźniają żyły.

* Chorzy po przebytym zapaleniu żył - niedrożność żył powoduje zwiększenie ciśnienia w układzie żylnym kończyn i wytworzenie się krążenia obocznego. Zapalenie żył uszkadza trwale zastawki, co nasila zaburzenia w krążeniu krwi i zwiększa dolegliwości w chorobie żylakowej.

Jak zapobiegać chorobie żylakowej?

Pomocne mogą być nawet proste nawyki:

    * W ciągu dnia nawet podczas siedzenia wykonujemy proste ćwiczenia - stopy opieramy na przemian na palcach i na piętach kilkanaście razy.

    * Podczas długotrwałego siedzenia staramy się utrzymywać nogi na podpórce na wysokości tułowia.

    * Nawet ustawienie łóżka podczas snu ma znaczenie w przeciwdziałaniu chorobie żylakowej. Warto ustawić łóżko tak, aby kąt zawarty między płaszczyzną łóżka a podłogą wynosił 25o.

    * Unikajmy ponadto gorących kąpieli, sauny, depilacji na gorąco oraz nadmiernego nasłonecznienia. Sprzyja to rozszerzeniu żył i zaleganiu w nich krwi.

Jak powstają żylaki?

Krew spływa z żył powierzchownych przez żyły łączące do leżących w głębi żył głębokich. Zastawki żylne umożliwiają właściwy przepływ krwi w stronę serca, zapobiegają odwrotnemu kierunkowi krążenia żylnego i wstecznemu odpływowi krwi, np. kiedy mięśnie nie pracują lub serce jest w stanie skurczu.

W razie powstania zaburzeń w funkcjonowaniu zastawek dochodzi do nadmiernego wypełnienia krwią żył powierzchownych - z czasem prowadzi to do wydłużenia i rozszerzenia żył podskórnych. ściany ich przerastają pod wpływem zwiększonego ciśnienia krwi i ukazują się pod skórą w postaci widocznych zgrubień i zniekształceń w przebiegu żył. W efekcie kolejne zastawki z powodu rozciągania ścian stają się niewydolne. Choroba obejmuje coraz większe partie żył.Proponuję Suplementy diety: 

    Triple Potency Lecithin      (lecytyna)
    C Plus Flavonoids    (witamina C)
   Polinesian Noni  (sok liofilizowany)
    Protect 4 Life      (Miłorząb japoński)
    E Vitamin      
    VeinProtex 
    VeinCare    maść smarować zmienione miejsca 2x dziennie


ZAMÓWIENIE DLA KLUBOWICZÓW CALIVITA

 PIERWSZE ZAMÓWIENIE Z ZAPISEM DO KLUBU CALIVITA *

* Zapis do klubu Calivita nie zobowiązuje Cię do dalszych zakupów, nie ma żadnych dodatkowych kosztów, kupujesz kiedy chcesz i co chcesz w cenie klubowej tzn. 33% niższej od detalicznej


CHCESZ RADY W DOBORZE PRODUKTÓW ZAPYTAJ


CENNIK WSZYSTKICH PRODUKTÓW CALIVITAGrzybica i Gronkowiec - serwis informacyjny Zdrowie w Klubie CaliVita: paraprotex, ac zymes, ocean21. Kuracja oczyszczająca:
kandydoza, gronkowiec złocisty, bakterie, wirusy, pasożyty, lamblie. Zdrowie zgodne z naturą.

Strona jest własnością Niezależnego Dystrybutora CaliVita International. Informacje umieszczone w tym serwisie służą wyłącznie do celów informacyjno - edukacyjnych, a nie do stawiania diagnozy, rozpoznawania czy sugerowania sposobów traktowania różnych chorób. Stan zdrowia i wszelkie jego zaburzenia winny być konsultowane z właściwymi służbami medycznymi. Nie jest celem wydawcy tego serwisu udzielanie medycznych rad, zalecenie środków bądź branie odpowiedzialności za osoby, które zdecydują się spróbować ich na sobie. | by zaPREZENTUJsię!